Reklama

[PILNE] Joanna Rębisz odwołana z Zarządu Powiatu

Opublikowano:
Autor:

[PILNE] Joanna Rębisz odwołana z Zarządu Powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Joanna Rębisz została odwołana ze stanowiska członka Zarządu Powiatu Mieleckiego. Taką decyzję podjęli radni powiatowi na sesji Rady Powiatu. Radni opozycji apelowali o przeniesienie tego tematu na następną sesję, jednak ostatecznie do głosowania doszło we wtorek 30 maja.

Joanna Rębisz została odwołana na wniosek starosty Zbigniewa Tymuły, który stwierdził, że Rębisz nie może być już członkiem Zarządu bo starosta stracił do niej zaufanie. Zgodnie z procedurami musiało dojść na tajnego głosowania podczas wtorkowej sesji. Ostatecznie za odwołaniem Rębisz głosowało 15 radnych a 9 było przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. 

To już kolejna degradacja Joanny Rębisz, która niedawno została pozbawiona członkostwa w partii PiS. Równocześnie nie jest już Przewodniczącą Klubu Radnych Powiatowych PiS. To stanowisko objął wiceprzewodniczący rady Marek Kamiński. Konflikt pomiędzy Joanną Rębisz a starostą rozpoczął się na początku roku podczas jednej sesji powiatowych. To tam Zbigniew Tymuła w swoim wystąpieniu krytykował działania Rady Społecznej Szpitala Powiatowego, której wtedy przewodniczącą była Joanna Rębisz. Była już członkini Zarządu Powiatu broniła się wydając oświadczenie, w którym odniosła się w wypowiedzi starosty. Ostatnio złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu o możliwości popełnienia przestępstwa podczas rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora szpitala powiatowego.

Radni opozycji ze względu na szczególne okoliczności chcieli przenieść głosowanie na następną sesję i dać możliwość zapoznania się z tą sprawą - argumentował radny Michał Deptuła:

- Nie ma miejsca w Zarządzie dla osób, do których nie mam zaufania - twierdzi starosta Zbigniew Tymuła:

- Nie poddaję się i będę pracować dalej - komentuje Joanna Rębisz:

 

 

   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE