Reklama

Pierwszy w gminie, ale nie ostatni. Strażacy zorganizowali zbiórkę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 13 kwi 2021 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jaślanach jako pierwsze w gminie stanęło metalowe serce na nakrętki. Inicjatorami akcji byli miejscowi strażacy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek mają trafić do potrzebującego mieszkańca gminy Tuszów Narodowy. - Od dzisiaj mieszkańcy mogą pomagać razem z Nami - powiedzieli strażacy.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślanach, postanowiła pomóc mieszkańcowi swojej gminy.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

 

 - Przed naszą remizą stanęło ogromne serce na nakrętki. Od dzisiaj mieszkańcy mogą pomagać razem z Nami - poinformował Marek Czerw, strażak z OSP.

 

W Jaślanach jako pierwsze w gminie stanęło metalowe serce na nakrętki. Inicjatorami akcji byli miejscowi strażacy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek mają trafić do potrzebującego mieszkańca gminy Tuszów Narodowy. Serce stanęło przed remizą w Jaślanach 6 kwietnia, a sponsor serca chce pozostać anonimowy.

 

- Daroczyńca kosza wie najbardziej, jak wygląda sytuacja chorego i dlatego chciał ufundować ten pojemnik. Bardzo się cieszymy i zachęcamy do pomocy - dodaje druh z Jaślan.

 

 

Myśleli o jednym, a mają 2

 

Kosz na nakrętki stanął obok budynku remizy w Jaślanach, a to nie wszystko. Sytuacja mieszkańca gminy Tuszów rozeszła się szerzej. Gdy kolejne osoby dowiedziały się o chorobie, także postanowiły pomóc. Już cztery dni póżniej kolejny sponsor ufundował pojemnik na nakrętki. 

 

- Chcieliśmy mieć jeden, a mamy dwa piękne kosze na zakrętki plastikowe - powiedzieli Nam strażacy ochotnicy z Jaślan.

 

Druhowie poinformowali, że drugi pojemnik na nakrętki, w tym wypadku w kształcie Polski, postawią przy budynku Szkoły w Jaślanach. 

Jak powiedzieli tak zrobili. W niedzielę (11 kwietnia) okazały kosz stanął przed szkołą. 

 

- Dobrych ludzi nie brakuje - podsumowali strażacy z OSP Jaślany.

 

Przypomnijmy, że do kosza można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki po napojach, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również nakrętki po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie wrzucać do kosza innych przedmiotów.

 

Strażacy mogą być dumni, że efekt ich pracy nie tylko wesprze osoby potrzebujące z gminy Tuszów Narodowy, ale i ozdobi krajobraz Jaślan. Pojemnik w kształcie Polski zafundowała firma MW Metals.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy