Reklama

Pierwszy tydzień ze znacznym spadkiem zakażeń w pow. mieleckim

Opublikowano: sob, 5 gru 2020 08:25
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Pierwszy tydzień ze znacznym spadkiem zakażeń w pow. mieleckim - Zdjęcie główne

W ostatnim tygodniu w pow. mieleckim po raz pierwszy od 2 miesięcy nastąpił znaczący spadek zakażeń. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim tygodniu w pow. mieleckim po raz pierwszy od 2 miesięcy nastąpił znaczący spadek zakażeń. Wróciliśmy do liczby sprzed wprowadzenia czerwonej strefy sanitarnej.

Powiat mielecki był obok powiatu dębickiego pierwszym w woj. podkarpackim, w którym ze względu na dużą liczbę zakażeń na koronawirusa  10 października wprowadzono tak zwaną czerwoną strefę sanitarną. W tygodniu przed wprowadzeniem tej strefy liczba zakażonych wynosiła 162 osoby.

Potem ruszyła prawdziwa lawina zakażeń. Kolejne tygodnie to 285, 354, 492, 504, 317, 310, 332 osoby zakażone czyli w sumie w ciągu 7 tygodni 2 594 zakażonych. Ogromna liczba, która daje dziennie też  wielką liczbę 53 zakażonych.

Ostatni tydzień liczony od soboty 28 listopada (sobotę bierzemy za pierwszy dzień obliczeń tygodniowych, bo właśnie w sobotę 10 października wprowadzono w pow. mieleckim  czerwoną strefę) do piątku 4 grudnia przyniósł po raz pierwszy znaczny spadek zakażeń wynoszący 170 osób. Średnia dzienna to 24 osoby czyli o połowę mniej niż w ostatnich siedmiu tygodniach.
 

Generalnie jest to wynik zbliżony do tygodnia sprzed wprowadzenia czerwonej strefy. Rodzi to też pewną nadzieję na poprawę sytuacji z koronawirusem w pow. mieleckim, choć na wyciąganie głębszych wniosków trzeba jeszcze poczekać. Zobaczymy co przyniosą następne tygodnie i czy ta spadkowa tendencja utrzyma się.

Pewien niepokój budzi fakt kolejnych śmierci z powodu COVID -19. W ostatnim tygodniu doszło kolejnych 5 zgonów z tego powodu, a od początku pandemii w pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarły już  82 osoby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.