Reklama

Pielgrzymi na kwarantannie. Córka pątniczki zakażona koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Pielgrzymi na kwarantannie. Córka pątniczki zakażona koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U mieszkanki Bobowej, która uczestniczyła w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, został zdiagnozowany koronawirus. Kobieta była członkiem grupy 14, Świerada, najliczniejszej z całej pielgrzymki.

Zakażona to pielęgniarka z okolic Szymbarku, która wraz z córką była w czwartym dniu na pielgrzymce, czuła się dobrze i nie miała żadnych oznak zakażenia. Po powrocie do domu córka, która nie brała udziału w pielgrzymce, źle się poczuła, dlatego matka postanowiła wykonać dobrowolny test u drugiej córki oraz u siebie. Okazało się, że córka jest zdrowa, ale matka ma wynik pozytywny.

- Pielgrzymka Tarnowska powróciła z Częstochowy i u nikogo nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Prawdą jest, że jedna osoba z grupy 14 jest zakażona – ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.  Decyzją sanepidu, któremu przekazano listy uczestników tej grupy, osoby z autobusu, którym wracała pielęgniarka (50 osób) zostały skierowane na kwarantannę. Pozostali pielgrzymi z grupy 14 nie są objęci kwarantanną, ale też z racji odpowiedzialności i solidarności z pozostałymi nie pojechali w dniu dziewiątym do Częstochowy, aby nie stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia - tłumaczy s. Zbigniew Szostak, Dyrektor PPT -  Reprezentowała ich w zastępstwie delegacja duchowych pielgrzymów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE