Reklama

Pięciu chętnych na kolejny etap budowy systemu retencji w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Pięciu chętnych na kolejny etap budowy systemu retencji w Mielcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już III etapu budowy systemu retencji wód opadowych i roztopowych w Mielcu. Tym razem ma on dotyczyć osiedla Borek Niski.

Przedmiotem zamówienia jest budowa układu retencji wód opadowych i roztopowych w tym przebudowę sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ulic  Kasztanowej i Wspólnej, budowę podziemnego zbiornika, pompowni wód opadowych i roztopowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zasilaniem, ciągów komunikacyjnych - dróg eksploatacyjnych wokół planowanego zbiornika oraz wjazdu od strony ul. Różanej.
CZYTAJ TAKŻE: W jakim gronie spędzimy Wigilię i święta? Będą ograniczenia

Termin składania ofert minął  23 listopada. Miasto przewidziało  na ten cel kwotę 5 882 520 zł. Dwie spośród pięciu złożonych ofert zmieściły się cenowo w szacunkowych kosztach przyjętych przez samorząd. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie zaoferowało cenę 5 657 000 zł, niewiele droższa jest  oferta firmy Santex z Sędziszowa Młp. - 5 821 377 zł.  Pozostałe trzy oferty są w granicach 7,0-7,5 mln zł.

 Inwestycja ma być zrealizowana do   września  2021 r.

I etapu systemu retencji wód opadowych i roztopowych w mieście Mielcu obejmował  budowę zbiorników retencyjnych znajdujących się między ul. Solskiego a ul. Kusocińskiego  II etap  realizowany był w okolicach Hotelu Polskiego.

Łączny koszt projektu „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi 29 192 865 zł z czego ponad 20 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE