Reklama

Pięcioro nowych policjantów w mieleckiej komendzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Pięcioro nowych policjantów w mieleckiej komendzie - Zdjęcie główne

foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W mieleckiej komendzie służbę wkrótce zacznie 5 nowych policjantów. 11 maja złożyli ślubowanie w Rzeszowie.

Uroczyste ślubowanie złożyło 78 nowo przyjętych policjantów, a wśród nich pięcioro z Mielca.

Policjanci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. To najlepsi spośród kandydatów. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Policjanci za kilka dni wyjadą do szkół policji. Kurs podstawowy nazywany potocznie "szkółką policyjną" musi zostać odbyte przez każdą osobę, która planuje związać swoje życie zawodowe z polską Policją. Na to szkolenie kierowane są osoby, które przeszły pomyślnie cały proces rekrutacji oraz komisję lekarską.

Obecnie w 2023 roku czas trwania kursu podstawowego wynosi 6 i pół miesiąca. Kurs zawodowy podstawowy odbywa się w systemie skoszarowanym, czyli kursant mieszka na terenie szkoły. Aktualnie zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty, są możliwe przepustki na wyjazd do domu na weekend. W niektóre weekendy przypada służba na terenie szkoły.

O przydziale do szkoły decyduje Komendant Główny Policji, nie ma możliwości wyboru konkretnej placówki. Czas oczekiwania na szkolenie po zakończeniu procesu rekrutacji zależy od zapotrzebowania. Jeżeli jest duża liczba kandydatów, to szkolenia odbywają się częściej. Po rozpoczęciu szkolenia nie ma możliwości przenieść się do innej szkoły policji.

Słuchacze podczas szkolenia uczestniczą między innymi w:

 • zaprawie porannej,
 • porządkowaniu rejonów,
 • zajęciach dydaktycznych różnego typu,
 • konsultacjach i zajęciach fakultatywnych,
 • porannym oraz wieczornym apelu,
 • zajęciach wychowania fizycznego.
Uczestnicy kursu mogą liczyć na posiłki w szkolnej stołówce. W placówkach istnieje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych.

Kursy podstawowy w Policji odbywa się w następujących placówkach:

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie,
 • Szkoła Policji w Katowicach,
 • Szkoła policyjna w Pile,
 • Szkoła Policji w Słupsku,
 • Centrum Szkolenia Policji w Legionowie,
 • Ośrodek szkoleniowy dla policjantów z siedzibą w Sieradzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy