Reklama

Pięć mieleckich firm zgłosiło zwolnienia grupowe. Podsumowanie 2020 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pięć mieleckich firm  zgłosiło zwolnienia grupowe. Podsumowanie 2020 roku - Zdjęcie główne

Pięć firm zgłosiło zwolnienia grupowe w 2020 roku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsze zwolnienia grupowe w pow. mieleckim zgłosiły dwie duże firmy branży motoryzacyjnej – Bury Sp.z.o.o. i Lear Corporation. Potem doszła nieduża firma branży lotniczej, a następnie kolejne dwie związane z branżą lotniczą i metalową.

Bury zgłosił do zwolnień grupowych 500 osób, Lear Corparation 350. Później  Bury wycofał się z prawie połowy zwolnień, wręczając wypowiedzenia 264 osobom.  Lear  pozostawił tylko 20 osób, pozostałe  330 zwolnił.

Trzecia  nieduża firma związana z branżą lotniczą, która ma zostać zlikwidowana  zgłosiła do zwolnień grupowych 33 osoby i 31 już zwolniła.

W końcówce roku  zwolnienia grupowe zgłosiły dwie kolejne firmy – zatrudniająca 17 osób z branży lotniczej i  zatrudniająca 32 osoby z branży metalowej. Pierwsza z nich wręczyła już wypowiedzenia 7 osobom, druga na razie 1 osobie.

Zwolnienia grupowe w woj. podkarpackim

Jak podaje wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w okresie od  1 stycznia do 23 grudnia 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 3 416 pracowników Do dnia 30 listopada 2020 roku wręczono wypowiedzenia 2 665 pracownikom, co stanowiło 78,0 proc. wszystkich zgłoszeń.

Miesiące, w których było najwięcej zwolnień grupowych to maj – 575 osób i sierpień – 472 osoby.

Jeśli chodzi o branże, to podobnie jak w powiecie mieleckim, zwolnienia najczęściej pojawiały się w firmach realizujących produkcję i usługi dla branży lotniczej, motoryzacyjnej, a ponadto  w zakresie obróbki metali  czy produkcji maszyn i urządzeń.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy