Reklama

[PATRONAT] Obchody 80-lecia COP. "To może być ostatnia taka szansa"

Opublikowano:
Autor:

[PATRONAT] Obchody 80-lecia COP. "To może być ostatnia taka szansa" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku do niedzieli w Mielcu w ramach obchodów okrągłej 80-tej rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego Urząd Miejski i zarząd spółki Lotnisko Mielec przygotowali dwa wydarzenia. W sobotę dla mieszkańców przygotowano piknik lotniczy.

Największą atrakcją przygotowanego na sobotę pikniku lotniczego będzie przelot kilkunastu słynnych „Antków”. planowany on jest na godzinę 14. – Wśród atrakcji pikniku będą między innymi warsztaty balonowe, pokazy wielkich kolorowych baniek mydlanych, gra plenerowa „Mega Twister”, Symulator lotu Play-Max, pokazy dronów, warsztaty pilotażu dronem, aerotrim (żyroskop), budowa i zawody w puszczaniu latawców, papierowych samolotów i wiele innych – zapowiada Jan Myśliwiec, Zastępca Prezydenta Miasta Mielca.
Wcześniej, bo już w czwartek (10 sierpnia) rozpocznie się „XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2”. Jest to impreza zamknięta dla posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie. W zlocie zadeklarowało udział około 15 samolotów z Europy.Wydarzeni to będzie dostępne wyłącznie dla uczestników zlotu zlokalizowana będzie po północnej części lotniska przy wieży w dniach 10-14 sierpnia.

Posłuchaj wiceprezydenta Jana Myśliwca:

Na temat pikniku lotniczego:


Aby umożliwić również mieszkańcom Mielca udział w obchodach jubileuszu powstania COP przygotowany został piknik rodzinny, który odbędzie się w sobotę 12 sierpnia. Wydarzenia zaplanowane na lotnisku nie są typowymi pokazami lotniczymi, do których przyzwyczaili się już mieszkańcy Mielca. Samoloty biorące udział w zlocie w ramach jego programu wykonają w piątek 11 sierpnia desant skoczków. W sobotę ok. godziny 14.00 samoloty wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania. – Wiemy, że na świecie z każdym rokiem jest coraz mniej samolotów typu AN-2 zdatnych do lotu pomimo tego, że wyprodukowano ich ponad 12 000 egzemplarzy. To właśnie dlatego zależało nam aby sprowadzić z powrotem do Mielca zlot samolotów AN-2 właśnie w czasie jubileuszu COP-u. Chcieliśmy umożliwić, być może ostatni raz, dać szanse mielczanom na zobaczenie dużej formacji antków nad Mielcem – powiedział Prezes Zarządu Lotnisko Mielec Wojciech Bugajski.
Piknik lotniczy dla mieszkańców odbędzie się w sobotę na mieleckim lotniku. Początek o godzinie 12:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE