Reklama

Park leśny do "naprawy"

Opublikowano:
Autor:

Park leśny do "naprawy" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Parku Leśnym przy ul. Kazimierza Wielkiego ma być bezpieczniej, czyściej i estetyczniej. Wszystko za sprawą prac modernizacyjnych.

Modernizacja Parku Leśnego w Mielcu to jeden z etapów prac, w ramach projektu pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni w Gminie Miejskiej Mielec”, na które Mielec otrzymał dofinansowanie  ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca bezpiecznego, przeznaczonego do spacerów i wypoczynku w cieniu drzew.

Wśród drzew, które zostaną posadzone w Parku Leśnym będą nasze rodzime gatunki – sosny, jesiony, buki, klony, brzozy, świerki. Kolorytu dodadzą natomiast krzewy – kwitnące, owocujące, miododajne, dające schronienie i pożywienie ptakom, owadom i drobnym ssakom. Nieuniknione jest także usunięcie drzew martwych, o złym stanie zdrowotnym i zagrażających bezpieczeństwu przechodniów.

Według wykonanej wiosną inwentaryzacji, takich drzew w Parku Leśnym jest około 15% i to one w pierwszej kolejności zostaną usunięte. Naturalnym etapem pielęgnacyjnym kompleksów leśnych jest także trzebież gatunków ekspansywnych. Zabieg ten wzmocni przyrost drzew najbardziej wartościowych, poprawi się także stan sanitarny lasu, a drzewa dojrzałe i zdrowe będą mogły rozwijać się swobodnie w warunkach im sprzyjających.

Przewidywane koszty realizacji wyżej wymienionych prac to ok.  1,9 mln zł, z czego aż 85% stanowi dofinansowanie ze środków unijnych przyznanych Gminie Miejskiej Mielec w 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE