reklama
reklama

Parafialny Chór Młodzieżowy rozbrzmiał w czasie pasterki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parafialny Chór Młodzieżowy rozbrzmiał w czasie pasterki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościParafia Ducha Świętego w Mielcu rozbrzmiała w Wigilię Bożego Narodzenia czterogłosowymi pieśniami w wykonaniu Parafialnego Chóru Młodzieżowego.
reklama

Po raz pierwszy chór zaśpiewał zarówno podczas czuwania przed pasterką, jak i w trakcie samej uroczystej Mszy Świętej. W planach zespołu są kolejne występy, które mają odbywać się regularnie w parafii.

Czuwanie w modlitewnej atmosferze

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 23:30. Jak podkreślił dyrygent chóru Andrzej Hyjek, przygotowanie odpowiedniej atmosfery duchowej i artystycznej było kluczowym celem zespołu:


Aby odpowiednio przygotować się na przyjście Zbawiciela, przygotowaliśmy czuwanie modlitewne. Między rozważanymi tekstami modlitw śpiewaliśmy jeden ze śpiewów gregoriańskich – „Roráte cæli”, znany bliżej jako „Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry”.

reklama

Czuwanie uświetniły także takie utwory jak „Maranatha” oraz „Pan blisko jest”. Szczególne miejsce zajęła pieśń „Maranatha”, której tekst pochodzi z XIX rozdziału Apokalipsy św. Jana.

To piękny opis wydarzeń w niebie, który skłania do głębszej refleksji w tym szczególnym czasie oczekiwania – dodał Hyjek.

Pasterka pełna wzruszeń

Chór rozpoczął uroczystą Pasterkę pieśnią „Adéste Fidèles”, której słowa „Pospieszcie już wszyscy, weseli, radośni” wprowadziły wiernych w radosną atmosferę świętowania Bożego Narodzenia. W trakcie liturgii zabrzmiały także znane i lubiane kolędy, takie jak „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

reklama

Wzruszającym momentem było wykonanie kolędy „Cicha noc”, która swoją historią i uniwersalnym przesłaniem od lat porusza serca wiernych.

Pierwszy raz „Cicha noc” została wykonana podczas pasterki w 1818 roku w Oberndorf bei Salzburg, a kolejny raz w czasie pasterki w naszej parafii. To była szczególna chwila zarówno dla zespołu, jak i dla wszystkich zgromadzonych

– podkreślił dyrygent chóru.

Wysiłek, który owocuje

Przygotowania do występów w czterogłosie wymagały od członków chóru wielkiego zaangażowania.

Praca i podjęty wysiłek pozwalają nam lepiej zrozumieć tajemnicę przyjścia na świat Zbawiciela – zaznaczył Hyjek.

reklama

Z kolei opiekun chóru, ks. Rafał Mirosławski, podkreślił duchowy wymiar działalności zespołu:

Śpiew chóru jest nie tylko elementem liturgii, ale także formą głoszenia Ewangelii i pogłębiania wiary.

Plany na przyszłość

Parafialny Chór Młodzieżowy, który od lat towarzyszy wiernym podczas Triduum Paschalnego, planuje teraz śpiewać na Mszach Świętych co kilka miesięcy. W ten sposób chce dzielić się swoim talentem i pasją z parafianami przez cały rok liturgiczny.

Życzenia na święta

W Wigilię członkowie chóru i parafianie składali sobie życzenia, które – jak podkreśla Andrzej Hyjek – zawsze zawierają przypomnienie o istocie Bożego Narodzenia:

reklama

Życzymy sobie zdrowia, pomyślności i sukcesów, ale przede wszystkim pamiętajmy o tym, Kto w czasie tych świąt jest najważniejszy – Zbawiciel, który przyszedł na świat.

Chór przypomina także słowa znanej kolędy:

„Idźcie do Betlejem, gdzie Dziecię zrodzone. W pieluszki powite, w żłobie położone. Oddajcie Mu pokłon Boski, On osłodzi wasze troski.”

Niech te słowa będą inspiracją, by w tym świątecznym czasie dostrzec najważniejsze przesłanie Bożego Narodzenia.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama