Reklama

Na posesjach mielczan w tym roku będą montowane panele fotowoltaiczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Na posesjach mielczan w tym roku będą montowane panele fotowoltaiczne - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Mielca, którzy zakwalifikowali się do projektu w tym roku powinni mieć zamontowane panele fotowoltaiczne. | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Mielca, którzy zakwalifikowali się do projektu, prawie cały rok czekali na wybranie firmy, która zajmie się montażem paneli fotowoltaicznych. 7 lutego przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu podpisali umowę z wykonawcą wybranym w postępowaniu przetargowym. Firma ma 300 dni na wykonanie 422 instalacji w naszym mieście.

Nabór na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, solary, pompy ciepła, kotły na biomasę,) dla mieszkańców Mielca cieszył się w lutym ubiegłego roku ogromnym zainteresowaniem. Mielczanie stali całą zimową noc przed urzędem miasta, aby zapisać się na ograniczoną liczbę instalacji. Po roku umowa z firmą, która będzie instalować panele fotowoltaiczne została podpisana. Mieszkańcy, którzy wybrali inne ekologiczne źródła odnawialne muszą dalej czekać na rozstrzygnięcia przetargowe.


W Urzędzie Miejskim w Mielcu 7 lutego podpisana została umowa pomiędzy Gminą Miejską Mielec, a firmą Flexipower Group Sp. z o.o. w przedmiocie realizacji części zamówienia publicznego pn.: „Poprawa jakości powietrza poprzez montaż instalacji OZE w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec”.

Umowa dotyczy części obejmującej wykonanie instalacji fotowoltaicznych na terenie nieruchomości prywatnych należących do mieszkańców Gminy Miejskiej Mielec, o różnej mocy dla łącznie 422 obiektów .

W zakresie umowy jest wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją prac montażowych, dostawę urządzeń, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie
i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi.

Termin realizacji całości przedmiotu umowy to 300 dni od dnia zawarcia umowy, a łączna wartość kontraktu – 6 987 014,19 zł brutto.

W lutym 2022 roku trwały zapisy na uzupełniający nabór na dofinansowanie unijne do instalacji OZE dla mieszkańców Mielca w związku z realizacją projektu "Poprawa jakości powietrza poprzez montaż instalacji OZE w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec". Natomiast umowy w sprawie użyczenia nieruchomości oraz ustalenia wzajemnych zobowiązań organizacyjnych i finansowych z zakwalifikowanymi mieszkańcami Mielca zostały podpisane w marcu ubiegłego roku.

Zamówienie jest współfinansowane ze środków instrumentu REACT-EU w ramach działania 11.2 ROZWÓJ OZE – REACT-EU Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy