Reklama

Pan Adam będzie miał dom? Ogromne zainteresowanie i wiele ofert pomocy dla bezdomnego!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pan Adam będzie miał dom? Ogromne zainteresowanie i wiele ofert pomocy dla bezdomnego! - Zdjęcie główne

Adam mieszka w baraku pod Mielcem.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Historia bezdomnego Adama, który mieszka w baraku pod Mielcem poruszyła mielczan. Wiele osób kontaktowało się z redakcją oferując bezpośrednią pomoc. Bardzo szybko uzbierano 5000 zł na najpotrzebniejsze rzeczy. Organizatorzy zbiórki postanowili jednak poszerzyć cel! Zapraszają do wsparcia inicjatywy zakupu małego domku dla bezdomnego Adama!

Pan Adam urodził się z niepełnosprawnością stracił dom i gospodarstwo w wyniku pożaru w 1998 r. Następnie firma budowlana w której pracował zbankrutowała i stracił pracę. Adam popadł w depresję i alkoholizm z alkoholizmu udało mu się wyleczyć jednak depresja, aktualny stan życia oraz zdrowia samotność i bezradność, daje mu się we znaki każdego dnia przez co regularnie uczęszcza na terapię i bardzo chce zmienić swoje życie.

Pan Adam już 22 lata mieszka w baraku na posesji znajomego, barak jest w złym stanie rozpada się nie ma bieżącej ciepłej wody a w zimie ogrzewa małym starym piecem paląc deskami i futrynami okien które znajduje w śmietnikach szukając złomu. Pan Adam otrzymuje pomoc socjalną w wysokości 699zł jednak większość tej kwoty wydaje na leki, prąd oraz butlę z gazem raz w miesiącu aby coś sobie ugotować lub podgrzać.

Resztę ile może to zarobi zbierając złom jak sam mówi najbardziej brakuje mu większego pieca i węgla żeby móc ogrzać się w zimie, ciepłej kurtki, kołdry, butów, spodni, skarpet i bielizny, środków czystości oraz garnków do podgrzania wody. Potrzeb jest znacznie więcej na przykład takich jak zorganizowanie prowizorycznej łazienki czy nowego łóżka które się zapadło, potrzebny jest też nowy wózek do zbierania złomu ale jak mówi Pan Adam najlepsza była by legalna praca. Pan Adam złożył wniosek o mieszkanie socjalne jednak czeka już kilka lat, może czekać nawet jeszcze kilka... Najważniejszym priorytetem jest teraz przetrwać zimę ale z roku na rok jest mu coraz trudniej dla tego potrzebna jest mu pomoc.

Po tygodniu zbiórki w internecie udało się zebrać potrzebną kwotę na najpotrzebniejsze rzeczy, które pozwolą Adamowi przetrwać zimę. Jednak pojawiły się propozycje postawienia malutkiego domu mieszkalnego dla Adama. Wyzwanie zostało podjęte. Zbiórka trwa nadal.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy