Reklama

Padł tytoniowy interes dwóch mieszkańców Mielca

Opublikowano:
Autor:

Padł tytoniowy interes dwóch mieszkańców Mielca  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy SG z Rzeszowa - Jasionki w powiecie mieleckim i w gminie Mielec przyniosły rezultat w zatrzymaniu ponad 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do posiadania nielegalnego tytoniu przyznali się dwaj mężczyźni z naszego miasta.

W dniu 15 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne pojazdów na drodze w rejonie Mielca.

W trakcie kontroli zatrzymano samochód marki volvo w którym dwóch mieszkańców naszego miasta przewoziło znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze mając podejrzenia, iż papierosy mogą być również składowane na posesji udali się do miejsca zamieszkania obu mężczyzn. Po przeszukaniu budynków mieszkalnych, garaży i zaparkowanego tam pojazdu ujawniono łącznie 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to prawie 190 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE