Reklama

Padew Narodowa: Będą ciekawe pojemniki na zbieranie nakrętek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG

Padew Narodowa: Będą ciekawe pojemniki na zbieranie nakrętek - Zdjęcie główne

Pojemniki zostały już zamontowane na terenie gminy Padew | foto UG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Gminy Padew Narodowa z inicjatywy Samorządu postawione zostały dwa pojemniki na plastikowe nakrętki wykonane w kształcie lampy naftowej. Pojemniki usytuowane są w ogólnodostępnych miejscach (jeden przy wejściu do Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej, drugi przy „parkingu” ul. Księdza Jana Kica), dzięki czemu Mieszkańcy mają możliwość dostarczenia zebranych nakrętek.

„Lampy” sfinansowane zostały przez Urząd Gminy w Padwi Narodowej oraz firmę FCC Environment i firmę Hydrogaz.

Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularniejszych form niesienia pomocy. Ponadto ma także wymiar ekologiczny. Nakrętki zbierane są dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy, po czym w dalszej kolejności przekazywane są do recyklingu. Zbiórka nakrętek podnosi zatem poziom odzysku surowców pochodzących z odpadów komunalnych, a jednocześnie wspomaga osoby potrzebujące pomocy.

Kształt pojemników jest nie bez znaczenia i ma wydźwięk historyczny związany z nasza Gminą – nawiązuje do osoby Ignacego Łukasiewicza – Przedsiębiorcy i Innowatora na światową skalę oraz Wynalazcy lampy naftowej, urodzonego w Gminie Padew Narodowa.

Gmina zachęca do korzystania z pojemników, dzięki czemu będzie można chronić środowisko, a przede wszystkim wspomagać osoby słabsze i niepełnosprawne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy