Reklama

Pacjenci uciekają ze szpitala

Opublikowano:
Autor:

Pacjenci uciekają ze szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od końca lipca Korso próbuje się dowiedzieć, dlaczego około 70-letnia pacjentka uciekła ze szpitala w Mielcu. Schorowana, leciwa, po prostu wyszła i tyle ją widzieli.

23 lipca, godzina 4 rano. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odebrał zgłoszenie o tym, że z jednego z oddziałów Szpitala Powiatowego w Mielcu uciekła 70-latka. Nieoficjalnie wiemy, że był to oddział leczący choroby i urazy układu nerwowego. Policjanci po otrzymaniu komunikatu, znając rysopis, patrolowali Mielec i przyglądali się przechodniom, czy wśród nich nie ma szpitalnej uciekinierki. Rzecznik prasowy policji bez problemu odpowiedział na nasze pytania. Gorzej było z uzyskaniem informacji ze strony szpitala.

REKLAMAPotrzebny rzecznik
Kiedy wypowiedzenie od starosty mieleckiego otrzymał wieloletni szef placówki Leszek Kołacz i kiedy poznaliśmy jego następczynię, spytaliśmy Zbigniewa Tymułę wprost: czy szpital przestanie być medialną twierdzą, jak określali go co niektórzy. - Oczywiście, szpital będzie otwartą instytucją działającą na zasadzie współpracy również z mediami – mówił, dodając, że lecznica jako ogromna jednostka potrzebuje rzecznika prasowego i chciałby, by taka funkcja, która ułatwi kontakt z mediami, została przywrócona. Problemy, jakie nasza redakcja ma z pozyskaniem informacji, udowadniają, że rzecznik potrzebny na gwałt.

Więcej w 37 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE