Reklama

Reklama

Ośrodek Zdrowia w Tuszowie Narodowym zyska nowy blask

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 09:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek Ośrodka Zdrowia w Tuszowie Narodowym będzie przebudowany. Powstanie winda a ściany zostaną docieplone. Na ten cel gmina otrzymała dotację w wysokości prawie 2 milionów złotych.

Reklama

Inwestycja będzie polegać na przebudowie i rozbudowie budynku o szyb windowy w miejscu istniejących schodów, z dostosowaniem całego obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowane jest również docieplenie ścian oraz kominów w ramach termomodernizacji. Całkowity szacowany koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych 

- Obiekt ten pełni ważną funkcję w naszej gminie – świadczona jest tu pomoc medyczna, w tym lekarska, rehabilitacyjna oraz dentystyczna z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach kontraktu z NFZ. Dlatego jest to niezwykle istotna inwestycja i cieszę się, że udało nam się pozyskać tak znaczne środki na jej realizację. Dziękujemy rządowi Zjednoczonej Prawicy za konkretną pomoc dla naszego samorządu – zaznacza wójt gminy Andrzej Głaz.

Tuszowska gmina otrzymała dotację w kwocie 1 mln 920 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Wizyta senatora 

Po otrzymaniu dofinansowania tuszowską gminę odwiedził senator Zdzisław Pupa.

- To okazja by podziękować senatorowi, a na jego ręce również innym parlamentarzystom w osobach Tomasz Poręby, Marcina Warchoła i Rafała Webera za wspieranie naszej gminy - przekazuje wójt.

Senator stara się pomóc także rolnikom.

- Na senackiej Komisji Rolnictwa przypomniał o trudnej sytuacji w rolnictwie m.in. na przykładzie rolnika z naszej gminy sprzedającego trzodę chlewną. Już widać pierwsze efekty upominania się o naszych gospodarzy - dodał wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.