Reklama

OSP Tuszyma ma już 110 lat

Opublikowano:
Autor:

OSP Tuszyma ma już 110 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszą sikawkę strażacy-ochotnicy z Tuszymy otrzymali od hrabiego Reya w zamian za to, że pozwolili mu urządzać na terenie swojej wsi… polowania. Od tamtej chwili minęło już 110 lat.

Historia jednostki z Tuszymy jest długa i kręta, a wszystkie jej smaczki przedstawił podczas jubileuszowej uroczystości aktualny prezes zarządu, Zenon Krawczyk. Rzecz miała miejsce przed piękną już dziś, postawną remizą, w sobotę, 21 maja.

W tym samym miejscu odbyło się oficjalne wciągnięcie flagi państwowej na maszt, wraz z towarzyszącym mu defiladowym przemarszem Orkiestry Dętej z Ropczyc, odpowiadającej za artystyczną stronę uroczystości. Po słowach uznania dla druhów i przedstawieniu wieloletniej historii jednostki nadszedł czas na wyróżnienie szczególnie zasłużonych. Z rąk posłów Zbigniewa Chmielowca i Krystyny Skowrońskiej, a także prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu Franciszka Augustyna i komendanta Państwowej Straży Pożarnej Stanisława Rączki wręczone zostały złote, srebrne i brązowe medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaki „Wzorowy Strażak”, a także najwyższe z odznaczeń Związku OSP RP w postaci Złotego Znaku Związku OSP RP.

Więcej w 23 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE