Reklama

Organizacje związkowe w mieleckim szpitalu do Radnych i Starosty: piszą o sytuacji lecznicy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Organizacje związkowe w mieleckim szpitalu do Radnych i Starosty: piszą o sytuacji lecznicy - Zdjęcie główne

Oświadczenie organizacji związkowych trafiło do starosty mieleckiego | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery największe organizacje związkowe wystosowały oświadczenie, w którym piszą o sytuacji w szpitalu specjalistycznym. Mówią o tym, że ich zdaniem nie ma komunikacji pomiędzy dyrektorem, a organizacjami związkowymi. Związki domagają się aktualnych danych dotyczących zadłużenia szpitala. Wyrażają też oburzenie inicjatywą przekazania Przychodni nr 4 pod zastaw hipoteczny celem zabezpieczenia kredytu obrotowego.

Członkowie Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Krajowego Związku Pracowników Laboratoriów Diagnostycznych, Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy Szpitalu, A także Związku Pracowników Administracji Służby Zdrowia wystosowali wspólne oświadczenie, które jest reakcją na informacje, które zostały upublicznione podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Publikujemy treść oświadczenia:

"W nawiązaniu do ostatniej sesji Rady Powiaty z dnia 24.10.2022 Związki zawodowe Szpitala w Mielcu wyrażają oburzenie i sprzeciw przeciwko złej sytuacji finansowej naszej jednostki medycznej. Nie zgadzamy się z dotychczasową polityką zarządzania przez mocno rozbudowany Zarząd naszego szpitala. W szczególności bulwersuje fakt braku komunikacji na linii Dyrektor - Związku Zawodowe-Starosta. Niepokoi nas lawinowe zadłużenie szpitala, co może grozić jego upadłością, oraz przerost zatrudnienia i tworzenie nowych stanowisk administracyjnych w trudnej sytuacji finansowej. Bezskutecnzie prosimy Dyrektora o informację na temat planu naprawczego, który według naszej wiedzy został przedstawiony organowi założycielskiemu. Nasze wątpliwości spowodowane są brakiem przepływu informacji i braku spotkań ze Społecznoą Radą Szpitala. Brak zasadności oddania bezprzetargowego piątego piętra dla obcego podmiotu - dopytujemy się jakie są korzyści dla mieszkańców powiatu i pracowników naszego szpitala? W związku z informacją o zakupie tomografu budzą wątpliwości, co do zasadności tego zakupu związane z brakiem funduszy na modernizację SOR, jak i również brak przedstawienia analizy wykorzystania obecnego tomografu. Dajemy zapytanie czy należności do ZUS są płacone w terminie? I czy pracownicy mogą czuć się bezpiecznie? Pracownicy szpitala są mocno zaniepokojeni wizją grupowych zwolnień wynikających z trudnej sytuacji finansowej szpitala spowodowanej złym zarządzaniem i brakiem nadzoru ze strony organu założycielskiego. Szczególne zdumienie budzi decyzja Rady Powiatu o przekazaniu Przychodni nr 4 przy ulicy Żeromskiego pod zastaw hipoteczny, celem zabezpieczenia kredytu obrotowego, który uprzednio był zabezpieczony kontraktem szpitala" - czytamu w oświadczeniu Związków Zawodowych.

Oświadczenie trafiło do Starosty Mieleckiego Stanisława Lonczaka, Radnych Powiatowych i do naszej Redakcji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy