Reklama

Ogromny sukces charytatywnego pikniku w Czerminie. Mieszkańcy ofiarowali pokaźną sumę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 czerwca na stadionie Victorii Czermin odbył się Charytatywny Piknik Rodzinny. Impreza została zorganizowana na rzecz Mateuszka Padykuły z Dąbrówki Osuchowskiej, podopiecznego Fundacji Serca dla Maluszka. Organizatorzy policzyli zebrane pieniądze.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili artyści uczęszczający na zajęcia artystyczne organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerminie. Zaprezentowały się 4 grupy taneczne prowadzone przez instruktor Beatę Sudoł. Zagrała Klaudia Smoleń, która uczy się grać na keyboardzie pod czujnym okiem Krzysztofa Prucnala. Zaśpiewały Roksana Borońska, Oliwia Długosz oraz Zuzanna Mucha, które śpiewu uczy Wioletta Jasińska. Kącik plastyczny i malarski przygotowały instruktorki Małgorzata Izba oraz Anna Sypek. Małgorzata Izba wraz z artystkami uczęszczającymi na zajęcia malarskie przygotowała wspaniałe obrazy, które można było zakupić.

W kolejnym bloku instruktor zumby Monika Kołodziej rozruszała przybyłą publiczność i rozgrzała chętnych do czerwoności. Mini maraton zumby był strzałem w dziesiątkę. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami pląsali przed sceną w rytm skocznych przebojów.

Animacje i zabawy przeprowadzili instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie oraz Lucyna Krzyżek. Były wygibasy z hula hop, taniec z balonem, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną oraz pokaz baniek XXL. Nagrody w konkursach, animacjach i zabawach ufundowała firma TYCNER.

Przepyszne smakołyki przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czermin. Część kół, które nie mogły w tym dniu być z nami, przekazała pieniądze na rzecz Mateuszka na konto fundacji. Dziękujemy, że tak wspaniałe stoiska przygotowały:

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Brniu Osuchowskim,
  • Koło Gospodyń Wiejskich "Dąbrówka" w Dąbrówce Osuchowskiej,
  • Koło Gospodyń Wiejskich "Szafranki" w Szafranowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Otałęży.
Należy nadmienić, że Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czermin są zawsze chętne do pomocy i biorą czynny udział we wszelkich wydarzeniach kulturalnych w gminie Czermin oraz poza nią.

"Dzieciaki mogły podziwiać sprzęt strażacki dzięki uprzejmości Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czermin. Dziękujemy, że byliście z nami i zawsze jesteście chętni do pomocy." - informuje Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie.

Kiermasz książki przygotowała Lucyna Krzyżek, natomiast kiermasz porcelany to zasługa Renaty Ogorzałek wraz z uczennicami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie. "Dziękujemy także Dyrektor ZSP w Czerminie Annie Opałacz za wielkie serce i nieocenioną pomoc." - dodają organizatorzy.

Zgromadzeni goście, przede wszystkim dzieci, mogli korzystać z dmuchańców przygotowanych specjalnie na tą okazję przez firmę SCORPION.

Ciepło, gorąco, więc czemu nie grill. Nie tylko lokalne specjały od Pań z Kół Gospodyń Wiejskich cieszyły się zainteresowaniem. Grilla ogarniali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie, a kiełbaski zapewnił Sklep Wielobranżowy Józefa Sypek.

Na zakończenie pikniku rozegrany został mecz pomiędzy strażakami a nauczycielami i uczniami. Strażacy wygrali 2:1 po zaciętym, emocjonującym i obfitującym w nieoczekiwane zwroty akcji meczu. Wielkie brawa za nieustępliwość należą się drużynie nauczycieli i uczniów. Strażacy zaś wykazali się hartem ducha w rywalizacji z wymagającym przeciwnikiem.

Piękne i słoneczne niedzielne popołudnie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, jednak na pierwszym miejscu była chęć pomocy. Mieszkańcy gminy Czermin oraz goście spoza gminy okazali wielkie serducha. 

"Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.  Wielkie podziękowania należą się Lucynie Krzyżek i Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie Mariuszowi Bożkowi, którzy zainicjowali i podjęli się organizacji Charytatywnego Pikniku Rodzinnego. Podziękowania składamy Wójtowi Gminy Czermin Sławomirowi Sidurowi, który objął wydarzenie swoim patronatem i aktywnie włączył się w jego organizację. Dziękujemy Prezesowi Victorii Czermin Kazimierzowi Czai, kierownikowi CUW Jarosławowi Ćwięce, dyrektorom, nauczycielom, sołtysom, strażakom i wielu, wielu innym. Dziękujemy sponsorom - firmie TYCNER, firmie GOL - SPORT, Sklepowi Wielobranżowemu Józefa Sypek. Nie sposób wymienić wszystkich, a było Was tak dużo. Zebraliśmy 14.050,38 zł" - podsumowują pracownicy GOKu w Czerminie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy