Reklama

Ogólnopolski portal pisze o SSE EURO-PARK MIELEC. Podkarpacie i Mielec nadal atrakcyjne

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolski portal pisze o SSE EURO-PARK MIELEC.  Podkarpacie i Mielec nadal atrakcyjne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki działalności TSSE EURO-PARK Wisłosan i SSE EURO-PARK Mielec zainwestowano na Podkarpaciu niemal 19 mld złotych, tworząc około 65 tys. miejsc pracy.

Szeroką informację o działalności położnych w woj. podkarpackim dwóch  specjalną stref ekonomicznych podał portal onet.pl. Jak napisał też portal onet.pl SSE EURO - PARK Mielec powstała w 1995 roku. Dzięki niej, w samym sercu polskiego przemysłu lotniczego – w Mielcu, Dębicy, Rzeszowie i Krośnie, takie firmy jak Goodrich Aerospace Poland, BorgWarner Poland, MTU Aero Engines Polska i Kronospan Mielec zainwestowały kwoty od 500 do 860 mln zł. W sumie po 25 latach nakłady przedsiębiorców w SSE EURO-PARK Mielec przekroczyły 11 mld zł, a zatrudnienie sięga tutaj 40 tys. pracowników.

Jak podaje dalej onet.pl jest kilka powodów, które tłumaczą sukces TSSE EURO-PARK Wisłosan i SSE EURO-PARK Mielec. Po pierwsze, w regionie żywe i silne są tradycje przemysłowe. Za tym idzie rozwinięte szkolnictwo zawodowe i odpowiednio wykwalifikowane kadry. Region zyskuje również dzięki atrakcyjnemu położeniu – na przecięciu A4 i budowanej trasy Via Carpatia oraz w pobliżu przejść granicznych na Ukrainę i Słowację.

Duże znaczenie ma również dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych przez działające w województwie SSE. Ostatnio zmieniło się prawo o wspieraniu inwestycji w Polsce. W 2018 roku powstała tzw. Polska Strefa Inwestycji. Przedsiębiorca może uzyskać ulgę podatkową, inwestując już nie tylko w dotychczasowych specjalnych strefach ekonomicznych, ale w każdej lokalizacji w Polsce.

– Na podstawie tej ustawy naszemu oddziałowi powierzono rolę zarządzającego w województwie podkarpackim obszarem obejmującym powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów i Krosno. Przydzielono nam także powiaty w województwie lubelskim, tj.: lubartowski, lubelski, świdnicki oraz Lublin jako miasto na prawach powiatu – wylicza  w onecie Waldemar Barnaś, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Dyrektor Barnaś dalej wyjaśnia.

- Wspieramy inwestorów, udostępniając im ofertę terenów inwestycyjnych i rekomendując optymalne lokalizacje dla nowych inwestycji. Wyjaśniamy także prawne aspekty ubiegania się o wsparcie oraz przekazujemy informacje na temat rynku pracy i instytucji otoczenia biznesu. Towarzyszymy przedsiębiorcy w całym procesie inwestycyjnym.

W bazie Oddziału ARP S.A. w Mielcu znajduje się 55 propozycji terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 1,1 tys. ha oraz 16 ofert dotyczących hal produkcyjnych i magazynowych o powierzchni ponad 88 tys. mkw.

- Stale rozwijamy ofertę dla przedsiębiorców, czego przykładem będzie możliwość udostępnienia inwestorom już w grudniu 2020 roku nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej w Zaczerniu, w okolicy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i autostrady A4 – dodaje Waldemar Barnaś.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE