Reklama

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Jaślanach [WIDEO-ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek (7 października) miało miejsce otwarcie hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jaślanach. I chociaż zajęcia z wychowania fizycznego na nowym obiekcie już się odbywają, to ze względów na pandemię Covid-19 nie było możliwości wcześniejszego oficjalnego otwarcia.

Zygmunt Krempa, dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach powitał wszystkich zaproszonych gości, między inymmi: wiceministra sportu Jacka Osuchę, europosła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Porębe i wójta gminy Andrzeja Głaza.

- Dzisiaj jest szczególny dzień dla całej gminy Tuszów Narodowy, w szczególności dla mieszkańców Jaślan. To na tej hali będziecie mogli podnosić swoje kwalifikacje sportowe, ale także rozwijać swoje umiejętności. Ale nie byłoby tej pięknej hali sportowej, gdyby nie ogromne wsparcie Tomasz Poręby, europosła. - powiedział Jacek Osucha, wiceminister sportu. - Wielokrotnie przekonywał mnie do tego przedsięwzięcia, ale również wizyty Andrzeja Głaza z synem Kacprem utwierdziły mnie w przekonaniu, że ta hala powinna tutaj powstać. 

Wiceminister wpomniał też, że hala ta powstała dzięki pogramowi "Sportowa Polska". Kolejno głos zabrał europoseł Tomasz Poręba, który na wstępie podziękował za zaproszenie i zapewnił, że ta hala jest dobrą i potrzebną inwestycją. - Inwestowanie w sport i młodzież, jest rzeczą niezwykle istotną i służy rozwojowi całej Polski. 

- Jestem za tym, żeby na Podkarpaciu powstawało wiele takich inwestycji, wiele takich hal czy stadionów. Sport jest bardzo dobrym i korzystnym elementem, jeżeli chodzi o edukowanie dzieci. Uczenie ich czym jest rywalizacja, ambicja, umiejętności przegrywania, wygrywania. Jestem byłym sportowcem, wiem jakie było to ważne, jakie jest ważne również z moją przygodą z polityką. - stwierdził  Poręba. - Misja publiczna rządu to są właśnie tego typu inwestycje,  nie tylko wielka polityka. 

Europoseł wspomniał również o rozpoczynającej sie budowie kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym -  Będzie to nowoczesny kompleks składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z nawierzchnia sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą.

- To historyczna chwila nie tylko dla mieszkańców Jaślan, ale dla całej społeczności gminy Tuszów Narodowy. Otwarcie tak pięknej hali sportowej było marzeniem od wielu wielu lat. Za to należą się ogromne podziękowania, szczególnie dla tych gości, którzy dziś tu z nami są europoseł Poręba a także wiceminister Osucha - podziękował Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

Wójt Głaz wspomniał również o rządach PIS-u. - Kto dawniej na wsi jeździł na wczasy? Dziś jeżdżą, bo są bony turystyczne na dzieci, trzynastą, czternastą emeryturę, gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Takiego wsparcia od rządu dla tych ubogich, mniej zamożnych nie było w historii powojennej Polski. I o tym trzeba pamiętać i podziękować premierowi, który również na tą halę dał jeszcze milion złotych dodatkowo. I znów należą się ukłony dla europosła Poręby. - podsumował Głaz.

Następnie dyrektor Krempa zaprosił do obejrzenia występów artystycznych, przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół w Jaślanach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy