Reklama

Odznaczenia państwowe dla mielczan!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. W tej grupie znaleźli się mieszkańcy powiatu mieleckiego.

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Zofia Midura, która przez wiele lat prowadziła dom kultury w Wadowicach Górnych, a także Janusz Woloszczak, który działa w Stowarzyszeniu "Rzeszowiaków-Seniorów". Przyznano także Brązowy Krzyż Zasługi dla poetki, która organizuje w mielcu spotkania poetyckie, czyli Teresy Pyzik. 

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście  elitą narodu polskiego, która – angażując się w różne aktywności społeczne – wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

– Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam  też nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie dla Państwa z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej strony także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać – mówiła wojewoda.

Podczas uroczystości głos zabrał Poseł Fryderyk Kapinos, który osobiście złożył gratulacje dla mieszkańców powiatu mieleckiego, którzy otrzymali odznaczenia państwowe. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy