Reklama

Nowy oddział kliniki kardiologicznej zarządzany przez Grupę American Heart of Poland. Mamy zdjęcia z wnętrza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa American Heart of Poland oddaje do dyspozycji pacjentów zmodernizowany kompleksowo oddział kardiologii w Szpitalu w Mielcu. Oznacza to m.in.  dodatkowe sale chorych, nowoczesny sprzęt i zwiększoną liczbę łóżek.

30 grudnia Starostwo Powiatowe w Mielcu oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie świadczenia usług kardiologicznych przez American Heart of Poland w mieleckim szpitalu. 

- Wiemy, w jakim bólu i w jakich kontrowersjach rodziła się ta inwestycja. Już w tej chwili możemy zauważyć, że poziom, jaki tutaj jest trudno znaleźć w naszych oddziałach. Ale to, co jest przede wszystkim ważne, to to, że PAKS uruchamia kardiologia w pełnym zakresie, więc nie tylko inwazyjną, na czym nam bardzo zależało, bo wielu pacjentów u nas zalegało na SOR-ze, właśnie w związku z tymi stanami zaburzeń rytmu serca. - rozpoczął uroczyste otwarcie starosta mielecki Stanisław Lonczak.  - Cieszę się bardzo, że 30 grudnia możemy uczestniczyć w takiej ważnej dla naszych mieszkańców, dla naszego bezpieczeństwa zdrowotnego oddania do użytku tego tego działu. Myślę że na pewno wspomoże zdrowie kardiologiczne naszych mieszkańców.

Dzisiaj to się zmieni i będzie to bardzo korzystne dla pacjentów, ale też dla funkcjonowania naszego SOR-u.

Na wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli grupy AHOP: doktora Pawła Kaźmierczaka dyrektora medycznego, Marcina Bruszewskiego dyrektora do spraw inwestycji, oraz Marcina Suskę ordynatora polsko-amerykańskiej Kliniki Serc.

- Jakiś czas temu złożyliśmy zobowiązanie, w stosunku do Mielca i mieszkańców powiatu. Dzisiaj chcieliśmy się pochwalić tym, co udało nam się jak do tej pory zrealizować, w jakich warunkach mamy nadzieję w najbliższym czasie udzielać świadczeń opieki zdrowotnej. Znajdujemy się w oddziale kardiologii, który jest głównie dedykowana pacjentom z ostrymi zespołami wieńcowymi, ale również jest przygotowany do tego, żeby udzielać świadczeń opieki zdrowotnej dla pełnego spektrum schorzeń kardiologicznych. Jesteśmy na ostatnim etapie kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej z Podkarpackim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowi. Wierzymy, że będziemy mogli przedstawić niebawem wyniki tych rozmów. Jesteśmy dobrej nadziei, że będziemy mogli dalej rozwijać ten oddział w Mielcu. - powiedział doktor Paweł Kaźmierczak dyrektor medyczny oraz członek zarządu grupy American Heart of Poland.

Na oddziale znajduję się 24 łózka: 9 łóżek w warunkach oddziału intensywnego nadzoru Kardiologicznego i pozostałe łóżka zachowawcze oraz dwie pracownie hemodynamiki, które będą dawały zabezpieczenie dla pacjentów. 

Nowy oddział kliniki kardiologicznej znajduje się na piątym piętrze w budynku “J” Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

- Pomieszczenia przeszły generalny remont, w celu przystosowania ich do wymagań pełnoprofilowego Oddziału Kardiologii. Na tej powierzchni zlokalizowany jest nowy Oddział Kardiologii, z salami chorych o łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie prowadzona pełna diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści 9 w pełni monitorowanych stanowisk intensywnego nadzoru oraz Pracownia Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem Siemens Artis, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej – informuje Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

W pierwszych dniach stycznia 2023 r. na te powierzchnie zostanie przeniesiony Oddział Kardiologii, który obecnie mieści się na pierwszym piętrze, a następnie zostanie przeniesiony Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który znajduje się na parterze.

- Taka reorganizacja spowoduje, że cała opieka nad pacjentami z chorobami układu krążenia odbywać się będzie na jednej kondygnacji, co znacznie poprawi komfort pobytu pacjentów. Warto dodać, że wszystkie sale chorych posiadają własne węzły sanitarne – dodał Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

Grupa American Heart of Poland w ramach edukacji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych planuje zorganizowanie Klubu Pacjenta – czyli cyklu bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub też chcieliby po prostu zgłębić temat profilaktyki. Klub Pacjenta ma być platformą do rozmowy i dzielenia się z pacjentami wiedzą na temat tego w jaki sposób nawet drobnymi zmianami w swoim codziennym życiu mogą znacząco poprawić swój stan zdrowia. Pierwsze spotkanie Klubu planowane jest już w styczniu 2023 r.

Oddział Kardiologiczny Szpitala w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.  Grupa American Heart of Poland zapewnia ponad 220 tysiącom pacjentów rocznie kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną, integrującą edukację zdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację. Wspiera pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne, w szczególności pacjentów z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Grupa jest obecnie liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych, zapewniając dostęp na terenie całego kraju do najwyższej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do Grupy obok Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należą również szpitale wielospecjalistyczne (w Katowicach i Drawsku Pomorskim), laboratoria, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy