Reklama

Od dziś godziny dla seniorów. Zobacz jakich sklepów to dotyczy

Opublikowano:
Autor:

Od dziś godziny dla seniorów. Zobacz jakich sklepów to dotyczy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś (15 października) wracają godziny dla seniorów. Wyjaśniamy w jakich godzinach, dniach i w jakich sklepach będą obowiązywać.

Godziny dla seniorów  to nie nowość. Takie rozwiązanie obowiązywało już w początkach epidemii koronawirusa. I choć było ono krytykowane przez handlowców, którzy musieli sobie radzić z dodatkowym zamieszaniem  i przez młodszych klientów, którym w pewnych godzinach odbierano możliwość robienia zakupów, rząd powrócił do niego.  
CZYTAJ TAKŻE:Wszystkie łóżka COVID-owe w szpitalu w Mielcu zajęte. A chorych przybywa

Godziny dla seniorów  będą obowiązywać pomiędzy 10.00 a 12.00  od poniedziałku do piątku. Będą dotyczyć sklepów spożywczych, drogerii, aptek, urzędów  pocztowych.

Tu wszystko jest  tak samo jak na wiosnę. Jest jednak pewna zasadnicza różnica. Na wiosnę za seniora uważano osobę, która miała skończone 65 lat, teraz zeszło to niżej i seniorem jest ten, kto  skończył 60 lat.

Rozporządzenie rządowe, które reguluje kwestie godzin dla seniorów przywiduje też jeden  wyjątek w zakupach w godz. 10.00-12.00. Nawet w tych godzinach będą je mogły zrobić osoby poniżej 60 roku życia jeśli w grę będzie wchodziło wydanie leku lub środka specjalnego w sytuacjach ratujący życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE