Reklama

Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Nowa odsłona Bramy Głównej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC – tak brzmi tytuł wystawy, która zdobi bramę główną strefy w Mielcu. Z inicjatywy mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. powstała wystawa obrazująca część historii regionu, gdzie swoją niemałą rolę odegrał zarządzający obszarem SSE EURO-PARK MIELEC.

ARP S.A. utworzona w 1991 roku z myślą o wspieraniu rozwoju i modernizacji polskiego przemysłu. Jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji. Od 1995 roku poprzez Oddział w Mielcu zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC oraz obszarem, będącym we właściwości zarządzającego.

W ramach programu Polska Strefa Inwestycji wspiera przedsiębiorców w realizacji nowych inwestycji oferując im pomoc publiczną oraz udostępniając tereny czy hale produkcyjno-magazynowe pod rozwój swoich projektów.

Remont bramy głównej

Brama główna strefy to szczególne miejsce dla Mielca, będące przez lata „wejściem” na teren dawnej fabryki Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec.

- Niedawno dokonaliśmy odbioru prac remontowych i budowlanych bramy głównej. Obecnie to obiekt historyczny, wpisujący się w życie mieszkańców Mielca, i pamiętający czasy prężnie działającego, jednego z największych w Polsce zakładów lotniczych – powiedział Waldemar Barnaś, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu.

W ramach prac remontowych wykonano: roboty budowlane związane z wzmocnieniem fundamentów, prace wykończeniowe dotyczące elewacji budynku jak również wyremontowano pomieszczenie usługowe oraz przebudowano instalację elektryczną. Z kolei w zakresie zagospodarowania terenu wymieniono posadkę zewnętrzną oraz wykonano odwodnienie liniowe.

Wystawa „Od COP do SSE EURO-PARK MIELEC”

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu otworzyła specjalną wystawę, która nawiązuje do historii kształtowania się tradycji przemysłowej miasta i regionu. Od ustanowienia Centralnego Okręgu Przemysłowego na terenie południowo-wschodniej Polski, przez transformację gospodarki, powołanie pierwszej w kraju SSE oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorczości na tym obszarze.

- Chcemy pokazać jak dokonywały się zmiany w gospodarce regionalnej, jak rozwijał się przemysł i sam obszar na przestrzeni lat oraz nawiązać do strefy, roli Agencji Rozwoju Przemysłu w historii regionu a przy okazji promować ofertę dla przedsiębiorców - podkreślił Waldemar Barnaś, Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Wystawa zlokalizowana jest w bramie głównej strefy, przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Mielcu. Brama, tak jak zostało wspomniane, prowadziła wcześniej na teren zakładu WSK PZL Mielec, a obecnie otwiera przed nami obszar przemysłowy, gdzie swoje projekty inwestycyjne realizują przedsiębiorcy – od mikro firm po duże przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy