Reklama

Od 16 marca rusza rekrutacja do mieleckich przedszkoli. Ważne terminy i zasady

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM w Mielcu

Od 16 marca rusza rekrutacja do mieleckich przedszkoli. Ważne terminy i zasady - Zdjęcie główne

Wkrótce ruszają zapisy do przedszkoli w Mielcu. | foto UM w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 8 marca można potwierdzić kontynuację wychowania przedszkolnego dla dziecka na następny rok. Natomiast już od 16 marca rozpoczyna się w Mielcu rekrutacja do publicznych przedszkoli. W związku z tym publikujemy harmonogram i zasady rekrutacji.

Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2021/22 zostanie przeprowadzone już od 16 marca.

Rekrutacja prowadzona będzie w terminach określonych w poniższym harmonogramie. Włączenie się w rekrutację musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia etapu składania wniosków o przyjęcie, a datą zakończenia tego etapu (16.03.2021 r. – 31.03.2021 r.).

 

Kontynuacja edukacji przedszkolnej

 

1 marca - 8 marca (do godz. 12.00) Rejestracja w systemie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

 

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli

 

16 marca - 31 marca - Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych.

1 kwietnia - 15 kwietnia - Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych 

16 kwietnia do godz. 15.00 - Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

17 kwietnia - 22 kwietnia - Potwierdzenie przez rodzica woli zapisu dziecka do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane.

23 kwietnia do godz. 15.00 - Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

 

Procedura odwoławcza

 

od 24 kwietnia: 

W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

 W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

 

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli

 

21 czerwca - 25 czerwca - Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych.

28 czerwca - 30 czerwca - Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

 • 1 lipca do godz. 15.00 - Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
 • 2 lipca - 5 lipca - Potwierdzenie przez rodzica woli zapisu dziecka do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane.
 • 6 lipca do godz. 15.00 - Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
 • od 7 lipca - Procedura odwoławcza.
Postępowanie rekrutacyjne będzie odbywać się z przy pomocy systemu elektronicznego, poprzez stronę internetową: https://eurzad.um.mielec.pl

 

Informacje ogólne

 

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

W postępowaniu rekrutacyjnym mogą wziąć udział zamieszkałe w Mielcu dzieci:

 •  trzyletnie (urodzone w 2018 r.)
 •  czteroletnie (urodzone w 2017 r.)
 •  pięcioletnie (urodzone w 2016 r.)
 •  sześcioletnie (urodzone w 2015 r.)
 •  z odroczonym  obowiązkiem  szkolnym, które  kontynuują  przygotowanie  przedszkolne  w przedszkolu.

 

Prowadzenie postępowania rekrutacyjnego

 

Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola. Prowadzone jest na wolne miejsca na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka.

Wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna w każdym przedszkolu wskazanym we wniosku.

Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

 •  żądać od rodziców/prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów)
 •  zwrócić się do Prezydenta Miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach.
W tym celu Prezydent Miasta:

 •  korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu
 •  może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji
 •  może  zlecić  przeprowadzenie  wywiadu,  aby  zweryfikować  oświadczenie   o samotnym wychowywaniu dziecka (do wywiadu stosuje się przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie   z dnia 11 lutego 2016 r.  o pomocy państwa w  wychowaniu.
O wynikach weryfikacji oświadczeń Prezydent Miasta informuje przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone.

Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja ustala kolejność przyjęć:

– w przypadku liczby kandydatów większej niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, tzw. kryteria ustawowe.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości  w  formie  listy  dzieci   zakwalifikowanych   i   niezakwalifikowanych do przyjęcia.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia potwierdzają w systemie informatycznym wolę zapisu do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu i podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

Więcej szczegółowych informacji jest zamieszczonych na stronie urzędu miasta w Mielcu, kliknij >>> TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy