Reklama

Od 13 marca rozpocznie się budowa nowego przystanku PKP w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kolejowyportal.pl

Od 13 marca rozpocznie się budowa nowego przystanku PKP w Mielcu - Zdjęcie główne

foto kolejowyportal.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie nowego przystanku Mielec Południowy na trasie PadewDębica. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców powstanie on w rejonie strefy ekonomicznej, w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego.

- Walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym i dlatego realizujemy projekty, które przybliżają do obywateli transport zbiorowy. Dzieje się tak w transporcie samochodowym, gdzie dofinansowujemy przewozy autobusowe realizowane przez samorządy, a także w transporcie kolejowym, gdzie odbudowujemy linie kolejowe oraz budujemy nowe przystanki. Dzięki temu coraz więcej osób może korzystać z kolei, która jest bezpiecznym i ekologicznym środkiem transportu. Z dobrych efektów naszej pracy korzystają m.in. mieszkańcy woj. podkarpackiego – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Na nowym przystanku Mielec Południowy przygotowany będzie wysoki peron, ułatwiający podróżnym wsiadanie do pociągów. Będą wiaty, ławki i tablice informacyjne. Lepszy dostęp osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią pochylnie. Wyposażenie peronu w ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a, zwiększy komfort podróżnym niewidomym i niedowidzącym.

- Inwestycje PLK, realizowane przy wsparciu Rządowego Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 -2025, zapewniają podróżnym lepszy dostęp do kolei regionalnej i międzywojewódzkiej. Program przystankowy odpowiada na potrzeby pasażerów. Sprzyja zwiększeniu możliwości komunikacji, bezpieczeństwa i poprawie warunków życia, zarówno mieszkańców Podkarpacia, jak również innych województw w Polsce – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Budowę nowego przystanku Mielec Południowy zaplanowano w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Zakończenie prac przewidziane jest w trzecim kwartale 2023 r.

Zmiany w organizacji ruchu podczas prac

Realizacja robót przy budowie nowego przystanku wymaga zmian w rozkładzie jazdy pociągów. Od 13 marca do 27 kwietnia, obowiązywała będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Rzochów – Mielec – Padew. Zmiany zostały uwzględnione w korekcie rozkładu jazdy, zaplanowanej od 12 marca br. Informacje o rozkładzie są dostępne m.in. w aplikacji internetowej: portalpasazera.pl oraz na stronie przewoźnika.

Rządowy Program dla Podkarpacia

W województwie podkarpackim, Rządowy Program Przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec, Chorzelów Południowy, Zaklików. Realizowane są już umowy na zaprojektowanie i wykonanie prac dla 8 zadań. W I i w II kwartale rozpoczną się kolejne prace budowlane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy