Reklama

Oblężenie Kronospanu trwa! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Oblężenie Kronospanu trwa! [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo pogody, która nie sprzyja wystawieniu nosa za próg, pod budynkiem firmy Kronospan zebrali się chętni, by zaprotestować przeciwko zatruwaniu mieszkańców Mielca.

Akcja rozpoczęła się około godziny 15, kiedy pierwsza zmiana pracujących na Strefie opuściła swoje zakłady. Grupa ludzi rozpoczęła budowanie barykady na drodze dojazdowej do Kronospanu. W ruch poszły palety i metalowe barierki. Pod firmą powstał też namiot polowy, w którym zgromadzeni "na swojej zmianie" magą schronić się przed przenikliwym wiatrem. Pracownicy MPGK zadbali też o dodatkowe ogrzewanie przy żywym ogniu. Całość blokady jest chroniona przez policję.

Jak mówi strona społeczna, konfliktu, blokada jest ostatecznym rozwiązaniem, bo wszystkie inne środki zawiodły, a firma Kronospan nie robi nic, by dogadać się z Mieszkańcami Mielca. 

Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych dniach protestu na barykady przyjdzie więcej osób. Jutro spodziewana jest wizyta przedstawicieli  trzech miasta, w których też jest duży problem z zanieczyszczeniem powietrza. Razem z Mielcem mają zawiązać koalicję przeciw zatruwaniu mieszkańców i środowiska.

Grupa protestujących zgodnie twierdzi, że choć pogoda nie sprzyja ich zamiarom, to oni nie porzucą swojego posterunku, bo w końcu trzeba powiedzieć "Dość"!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE