Reklama

Nowy starosta i nowe otwarcie. Prawo i Sprawiedliwość nie rządzi już w Starostwie Powiatowym

Opublikowano:
Autor:

Nowy starosta i nowe otwarcie. Prawo i Sprawiedliwość nie rządzi już w Starostwie Powiatowym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Lonczak starostą powiatu mieleckiego. Znamy też nazwiska innych ważnych osób, mających wpływ na realny kształt władzy w powiecie.

Radni, którzy są przedstawicielami Razem dla Powiatu Mieleckiego oraz Naszego Mielca porozumieli się między sobą i zrealizowali plan koalicyjny, pozbawiając władzy radnych z Prawa i Sprawiedliwości w powiecie.

W poniedziałek zebrała się nowa rada powiatu. Posiedzenie zwołał Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu. Radni wybrani 21 października w wyborach samorządowych głosami mieszkańców powiatu złożyli ślubowanie.

Sesję oficjalnie otworzył najstarszy wiekiem radny obecny na sali, Józef Smaczny. Przedstawił on zebranym swoje dotychczasowe samorządowe doświadczenie i podkreślił, że najważniejszym celem będzie przywrócenie normalności w pracach Rady Powiatu Mieleckiego.

Następnie radni złożyli ślubowanie. Przy pierwszych próbach głosowania nie obyło się bez komplikacji systemu elektronicznego, za pomocą którego będą od nowej kadencji przeprowadzane głosowania.

 Następnie radni wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu Mieleckiego. Zgodnie z przewidywaniami przewodniczącym został Marek Paprocki, który w głosowaniu tajnym pokonał Marię Orłowską stosunkiem głosów 13 do 12 na swoją korzyść.

Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali Kazimierz Gacek (KWW Razem dla Powiatu Mieleckiego) i Grzegorz Tychanowicz (KW Nasz Mielec).

Starostą powiatu mieleckiego został Stanisław Lonczak (KWW Razem dla Powiatu Mieleckiego), który pokonał dotychczasowego starostę, Zbigniewa Tymułę.

Stanisław Lonczak mieszka w Radomyślu Wielkim. Ma 62 lata i przez wiele lat pracował na stanowisku zastępcy burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego. 

Czas nowych rządów w powiecie się rozpoczął, będziemy się bacznie przyglądać wszystkim decyzjom władz i przekazywać naszym czytelnikom wszelkie informacje z powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE