Reklama

Nowy samochód dla OSP Tuszyma [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ten dzień strażacy z OSP Tuszyma długo czekali. 28 września odbyło się uroczyste powitanie średniego samochodu dostawczo- gaśniczego. Całkowity koszt samochodu to 979 tysięcy złotych.

Samochód udało się zakupić dzięki dofinansowaniom. 215 tysięcy to środki NFOŚiGW, 10 tysięcy - od  WFOŚIGW. Kwota otrzymana od Urzędu Miejskiego w Przecławiu to 554 tys. złotych

Po pojazd do Kielc wyjechali reprezentanci OSP Tuszyma. Długo oczekiwany samochód przywitali strażacy, mieszkańcy Tuszymy, Burmistrz Gminy Przecław Renata Siembab, Zastępca Burmistrza Grzegorz Skrzypek, Monika Skowrońska Przewodnicząca Rady Miasta Przecław, Anna Szlachetka

Starania trwały długo, jak powiedział Prezes Zarządu, Zenon Krawczyk.

- Były jednostki: Rzemień, Kiełków, które nie miały  samochodu, więc na wymianę naszego  nie było szans. Nasz spełniał jeszcze swoją funkcję, więc czekaliśmy. W tym roku nie byliśmy na liście głównej, lecz rezerwowej, ale dzięki wsparciu pana posła Chmielowca i dużego dofinansowania ze strony pani Burmistrz udało się. Początkowa kwota, jaka miała być przeznaczona na zakup, to 850 tysięcy, lecz narastające podwyżki również w branży samochodowej spowodowały wzrost ceny do  979 tysięcy. Nowy samochód był niezbędny, gdyż obecny, który posiadała jednostka OSP Tuszyma nie posiadał wystarczającego miejsca na montaż urządzeń, jakie posiadał i mógł wykorzystać w akcji ratowniczo- gaśniczych. Coraz częściej zespół wzywany jest do wypadków i kolizji drogowych, a poprzez ograniczenia nie mógł w pełni  zabrać wszystkich sprzętów.

Teraz nastąpią zmiany i wraz z nowym samochodem strażacy będą mogli jeszcze lepiej służyć pomocą. Poprzedni pojazd jednostka chciałaby przekazać dla innego zespołu, który go potrzebuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy