Reklama

Nowy przystanek kolejowy "Mielec Południe" już na finiszu. Tymczasem rusza budowa w Chorzelowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKP

Nowy przystanek kolejowy "Mielec Południe" już na finiszu. Tymczasem rusza budowa w Chorzelowie - Zdjęcie główne

Nowe przystanek kolejowy powstał w rejonie Rzochowa obok parku przemysłowego. | foto PKP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza budowa nowego przystanku Chorzelów Południowy, w realizacji jest nowy obiekt Mielec Południowy. Inwestycje PLK SA za ponad 5 mln zł prowadzone są w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

28 kwietnia rozpoczną się prace przy budowie nowego przystanku Chorzelów Południowy. Jego lokalizację na linii między Mielcem a Padwią zaplanowano w ciągu drogi gminnej Chorzelów - Szkotnia, przy przejeździe kolejowo-drogowym, w bliskiej odległości od kościoła parafialnego. W marcu, na tej samej linii kolejowej, ruszyły również roboty budowlane w zakresie obiektu Mielec Południowy.

- Na nowym przystanku Chorzelów Południowy, podobnie jak w Mielcu Południowym, będzie wysoki peron, ułatwiający podróżnym wsiadanie do pociągów. Komfort zapewnią wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz odpowiednie oznakowanie. Pomocna w dostępie do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się będzie pochylnia. Dla podróżnych niewidomych i niedowidzących przewidziano także ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a. - przekazuje inwestor. 

Budowę dodatkowych obiektów obsługi podróżnych Chorzelów Południowy i Mielec Południowy, na linii nr 25 Dębica - Mielec - Padew zaplanowano w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Zakończenie prac przewidziane jest w trzecim kwartale 2023 r.

Zmiany w organizacji ruchu podczas prac

Realizacja robót przy budowie nowego przystanku Chorzelów Południowy wymaga zmian w rozkładzie jazdy pociągów.

Od 28 kwietnia do 10 czerwca br. obowiązywała będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Mielec - Padew. Zmiany zostały uwzględnione w korekcie rozkładu jazdy, zaplanowanej od 12 marca br. Informacje o rozkładzie są dostępne m.in. w aplikacji internetowej: portalpasazera.pl oraz na stronie przewoźnika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy