Reklama

Nowy ordynator mieleckiej chirurgii w mieleckim szpitalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: szpital

Nowy ordynator mieleckiej chirurgii w mieleckim szpitalu - Zdjęcie główne

Prof. nadzw. dr. hab. n. med. Andrzej Komorowski będzie kierował chirurgią w Mielcu | foto szpital

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Komorowski od 1 czerwca jest nowym szefem mieleckiej chirurgii. Wybitny specjalista lekarz i naukowiec z 25-letnią praktyką obiecuje podnieść rangę oddziału i zorganizować tutaj klinikę. Kim jest nowy ordynator? Zaprezentował go dziś na konferencji prasowej Jarosław Kolendo, dyrektor naczelny szpitala specjalistycznego w Mielcu.

Na spotkaniu dyrektor szpitala Jarosław Kolendo przedstawił profesora, omówiono również wizję rozwoju. 

Już od  najbliższego czwartku będą możliwe konsultacje z nowym ordynatorem chirurgii, który wcześniej pracował w Krakowie i Rzeszowie. Jego specjalizacja to chirurgia onkologiczna, co wiązać się może z kolejnymi planami działania w mieleckim szpitalu. 

- Mój staż pracy to 25 lat, w których nabrałem praktyki i nauki, doświadczenia, także w chirurgii ogólnej - stwierdził profesor Komorowski. Lubi wyzwania i to także zainspirowało go do podjęcia decyzji i powiedzenia "tak" propozycji, którą dostał. Jego cel to nie tylko  działania na  płaszczyźnie chirurgii ogólnej, ale także chirurgia nowotworowa i laparoskopowa. 

Bardzo ważnym elementem jest to, że szpital oprócz chirurgii onkologicznej będzie posiadał także możliwość konsultacji w radioterapii i chirurgii. 

Marzenie profesora to, oprócz leczenia nowotworu wątroby i jelita grubego, rozwinięcie  i wprowadzenie zabiegów związanych z rakiem piersi i tarczycy. Dyrektor szpitala z kolei chciałby utworzenia oddziału chirurgii dla najmłodszych z problemami bioder i wad postawy. Wspomniał również o ciągłych poszukiwaniach i braku personelu, więc stopniowe pozyskiwanie specjalistów jest tym, co najbardziej go cieszy, gdyż szpital mielecki to miejsce z ogromnym potencjałem.

Na spotkaniu podano również informacje i wynik konkursu ogłoszonego na zastępcę ordynatora chirurgii.  Jest to  dotychczas pracujący w Rzeszowie Antoni Bazielich,  od 1 lipca obejmie stanowisko w mieleckim szpitalu. 

Kim jest nowy ordynator?

Prof. nadzw. dr. hab. n. med. Andrzej Komorowski dyplom lekarza medycyny uzyskał w czerwcu 1997 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 1 listopada 1997 roku rozpoczął pracę na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie jednocześnie odbywając staż podyplomowy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Specjalizację z chirurgii ogólnej rozpoczął pod kierunkiem prof. Danuty Karcz w II Klinice Chirurgii Ogólnej UJ a zakończył w Instytucie Onkologii w Krakowie pod kierunkiem prof. Jerzego Mitusia. Na Uniwersytecie Jagiellońskim obronił doktorat pod kierunkiem prof. Andrzeja Wysockiego z II Kliniki Chirurgii UJ. Od lipca 2007 rozpoczął pracę jako konsultant chirurgii ogólnej w szpitalu San Juan Grande w Jerez de la Frontera w Hiszpanii a od stycznia 2010 w szpitalu Virgen del Camino w Sanlucar de Barrameda w Hiszpanii. W roku 2007 w Barcelonie na podstawie egzaminu przed komisją Europejskiej Rady Chirurgii (Euroepan Board of Surgery) uzyskał tytuł Europejskiego Specjalisty w Chirurgii Onkologicznej FEBSOQ. Po sześciu latach pracy w Hiszpanii otrzymał stypendium kliniczne w Chang Gung Memorial Hospital w Kaohsiung na Tajwanie gdzie przebywał od lipca do września 2013. Od 1 października 2013 rozpoczął pracę jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie gdzie w maju 2014 uzyskał w drodze konkursu etat adiunkta. 22 czerwca 2016 na podstawie rozprawy "Techniki minimalnie inwazyjne w chirurgii jelita grubego i wątroby w warunkach doświadczalnych, klinicznych i szkoleniowych" Rada Naukowa Centrum Onkologii - Instytutu im.Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie nadała mu tytuł Doktora Habilitowanego Nauk Medycznych. W latach 2017-2019 pełnił kolejno funkcje zastępcy kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej, zastępcy Dyrektora Instytutu Onkologii do spraw nauki oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Szpitala św.Rafała w Krakowie. Obecnie jest konsultantem chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala św.Anny w Miechowie oraz 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Pełni także funkcję pełnomocnika Dziekana KA AFM do spraw praktyk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy