Reklama

Nowy monitoring powietrza

Opublikowano:
Autor:

Nowy monitoring powietrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki magistrat rozstrzygnął przetarg na zakup i montaż mobilnej stacji kontroli jakości powietrza w mieście. Będzie to pierwsze tego typu urządzenie, na które zostanie wydanych 316 tys. zł.

Projekt przygotowały Rady Osiedli Dziubków i Mościska, a także Mikołaj Skrzypiec ze Stowarzyszenia „Specjalna Strefa Ekologiczna”. Urządzenie wyprodukuje i dostarczy do Mielca firma „Far Data” z Krakowa w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy. Stację obsługiwać będą pracownicy magistratu, którzy zostaną przeszkoleni.

- Bardzo dobrze, że w końcu udało się sfinalizować przetarg na stację monitoringu z BO. Stacja co prawda różni się nieco od zakładanej, przy czym zmiany te konsultowaliśmy jako autorzy projektu. Największą jej zaletą jest to, że będzie ona mobilna, będzie zatem można mierzyć nie tylko zanieczyszczenia przemysłowe, ale też tzw. „niską emisję”, która w miesiącu taki jak obecny powoduje najwięcej smogu. Mamy nadzieję, że dzięki pomiarom będzie można skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem przez konkretne, celowe działania - powiedział nam Mikołaj Skrzypiec, przedstawiciel autorów projektu.

Ponadto zakupiony zostanie specjalny aspirator dwukanałowy do poboru prób zanieczyszczeń powietrza, a także specjalna przyczepa do transportowania stacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE