Reklama

Nowy komunikat SANEPIDU w sprawie wody! Dotyczy mieszkańców Kiełkowa

Opublikowano:
Autor:

Nowy komunikat SANEPIDU w sprawie wody! Dotyczy mieszkańców Kiełkowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do mieszkańców gminy Przecław, a dokładnie Kiełkowa to nie jest dobra informacja. SANEPID wykrył w wodzie kolejne bakterie. Woda jest całkowicie niezdatna do spożycia!

Publikujemy treść komunikatu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu

informuje, że dla mieszkańców miejscowości Kiełków

Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu! z powodu stwierdzenia obecność bakterii - Enterokoków (1 jtk w 100 ml wody). Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

UWAGA: Woda dopuszczona może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Komunikat Nr 5 z dnia 27 listopada 2019 r. nie zmienia komunikatu Nr 4 z dnia 25 listopada 2019 r. w sprawie spożycia wody po przegotowaniu przez ludzi dla miejscowości Przecław, Rzemień, Błonie, Podole, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma z wodociągu sieciowego Tuszy ma.

Woda nadaje się do spożycia dla mieszkańców po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do. przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

W dalszym ciągu trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla całego obszaru Gminy Przecław.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE