Reklama

Nowe wozy dla strażaków z Dulczy Małej, Złotnik, Wadowic Dolnych oraz Tuszymy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 20 kwi 2022 11:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 kwietnia w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Prawie 29 mln złotych dofinansowania trafiło do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego. Dzięki tym pieniądzom zostanie zakupionych 41 pojazdów, w tym 4 ciężkie, 22 średnie i 15 lekkich.

Promesy otrzymało 41 jednostek OSP z terenu województwa podkarpackiego. Łączna kwota dofinansowania zakupu 4 ciężkich, 22 średnich i 15 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 29 mln złotych.

Montaż finansowy inwestycji złożony jest ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządów terytorialnych.

"Cieszę się, że nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do województwa podkarpackiego. My tych samochodów naprawdę potrzebujemy. Ochotnicze Straże Pożarne już od dłuższego czasu zgłaszały zapotrzebowanie na nowe jednostki, teraz w końcu będą mogły testować wszystkie te możliwości nowych samochodów. Te wozy z pewnością przełożą się na bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia i nas wszystkich" – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

W swoim przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP podkreślił ogromne znaczenie współpracy ze strażakami ochotnikami. Podziękował także za codzienną gotowość niesienia pomocy.

„Za społeczną i ofiarną służbę, za niesioną pomoc każdemu, kto jest w potrzebie, dziś Wam tu obecnym i za Waszym pośrednictwem pozostałym Druhom serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję Wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby.” powiedział nadbryg. Andrzej Babiec.

Z powiatu mieleckiego promesy otrzymały 4 jednostki OSP:

1. OSP Dulcza Mała (pow. mielecki)

2. OSP Tuszyma (pow. mielecki)

Burmistrz Renata Siembab odebrała wraz z Prezesem OSP Tuszyma  Zenonem Krawczykiem oraz Skarbnikiem Ryszardem Brzozowskim w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie promesę na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie.

Przypomnijmy, że kwota dofinansowania z budżetu Gminy Przecław została z inicjatywy Burmistrz Renaty Siembab zwiększona na Sesji Rady Miejskiej w dn. 30 marca - w związku z tym planowane  źródła finansowania zakupu pojazdu przedstawiają się następująco:

  • środki własne, gminne: 555 000 zł
  • środki finansowe NFOŚiGW/WFOŚiGW: 225 000 zł
  • dotacja budżetowa ze środków KSRG: 200 000 zł.
Zakup dotyczy fabrycznie nowego średniego samochodu pożarniczego z napędem 4x4 dla jednostki OSP Tuszyma. Samochód ma być wyposażony w: silnik o zapłonie samoczynnym, zbiornik wody o pojemności min. 3000 litrów , zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wody, autopompę.

3. OSP Wadowice Dolne (pow. mielecki)

4. OSP Złotniki (pow. mielecki)

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek wraz z Prezesem i Naczelnikiem OSP Złotniki odebrał promesę na dofinansowanie zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach. Samochód ma zastąpić wysłużonego LUBLINA, który służy już od 1998 roku. Nowy samochód oraz ostatnio zbudowany garaż znacząco podniosą bezpieczeństwo w Złotnikach oraz w całej gminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy