Reklama

Nowe uregulowanie w sprawie godzin dla seniorów w sklepach

Opublikowano:
Autor:

Nowe uregulowanie  w sprawie godzin dla seniorów w sklepach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu dzisiejszym ( 28 listopada) weszło w życie nowe rządowe rozporządzenie regulujące kwestie obostrzeń z powodu COVID -19. Jest w nim jedna zmiana dotycząca godzin dla seniorów w sklepach.

Godziny dla seniorów  w sklepach obowiązują od  poniedziałku do piątku w godzinach 10- 12. W tym czasie zakupy w sklepach spożywczych, aptekach czy drogeriach mogą robić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia.
CZYTAJ TAKŻE: Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO]

Rozwiązanie to od początku krytykowali handlowcy, którzy mieli już doświadczenia z wiosennej fali pandemii, kiedy godziny te też obowiązywały. Wskazywali oni, że w godzinach dla seniorów sklepy stoją najczęściej puste, bo seniorzy poza tymi godzinami mogą robić zakupy przez cały dzień.

Krytykowali go również konsumenci, szczególnie osoby, które choćby ze względu na charakter pracy są zmuszone do robienia zakupów przed południem, a godziny dla seniorów im to uniemożliwiają.

Rząd jest jednak nieugięty. Godziny dla seniorów były i zostaną. Dzisiejsze rozporządzenie wprowadza jednak jedna zmianę. Dotyczy ona Wigilii 24 grudnia. W tym dniu godziny dla seniorów będą zniesione. Każdy, bez względu na wiek przez cały czas otwarcia danej placówki handlowej, również w godz. 10-12, będzie mógł zrobić zakupy.

Ta jednorazowa zmiana spowodowana jest faktem, że w Wigilię w handlu obowiązuje skrócony czas pracy, sklepy będą mogły być otwarte tylko do godz. 14.00, i wszyscy mają mieć możliwość zrobienia w tym dniu zakupów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE