Reklama

Nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne w mieleckich szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach Programu Laboratoria Przyszłości szkoły miejskie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec, otrzymały od państwa wsparcie finansowe w kwocie 1 341 900 zł na zakup wyposażenia technicznego klasopracowni w mieleckich szkołach.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości szkoły miejskie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec, otrzymały od państwa wsparcie finansowe w kwocie 1 341 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Z powyższych środków szkoły zakupiły wyposażenie, m. in. Drukarki 3D i filamenty, laptopy do drukarek, skanery, mikro-kontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparaty fotograficzne i kamery. Sale lekcyjne zostały także wyposażone w:

w stanowiska pracy narzędziowej/technicznej , np. do obróbki drewna i metalu (akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, wyrzynarki, wypalarki do drewna, imadła mierniki, zestawy lutownicze, strugi do drewna, obcęgi, poziomice, zestawy narzędzi itp.

sprzęt gospodarstwa domowego, np. maszyny do szycia z akcesoriami, krosna tkackie, kuchenki elektryczne z zestawami garnków i przyborów kuchennych, lodówki, żelazka itp.

specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie z zakresu robotyki i mikroelektroniki, np. drony, roboty mBot, pociągi Intelino z zestawami akcesoriów, roboty Photon, klocki edukacyjne Gigo itp.

meble do pracy narzędziowej, szafy pancerne, stoły warsztatowe z nadstawkami, szafki, tablice, taborety mobilne itp.

zestawy studyjne z mikrofonami i oświetleniem do realizacji nagrań

środki ochrony indywidualnej, takie jak fartuchy, okulary, apteczki, instrukcje BHP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy