Reklama

Reklama

Nowe pojemniki na elektrośmieci stanęły w różnych lokalizacjach Mielca

Opublikowano: 28 października 2020 08:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielczanie będą mogli szybko i sprawnie pozbyć się tzw. "elektrośmieci". Na terenie Mielca zostało ustawionych 9 specjalnych pojemników na elektroodpady. W efekcie podpisanej przez magistrat umowy, specjalne pojemniki trafiły do naszego miasta za darmo, a za zagospodarowanie odpadów odpowiedzialna będzie firma MB Recycling. Natomiast Fundacja Odzyskaj Środowisko zorganizuje akcje edukacyjne.

Dziewięć nowych pojemników na elektroodpady ustawione zostały w ostatnim czasie na terenie Mielca. To efekt współpracy urzędu miejskiego z firmą MB Recycling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko, z którymi prezydent Mielca podpisał 27 października umowę. 


Przeczytaj także: 3 przedszkola i 3 żłobki w powiecie mieleckim zawiesiły zajęcia


– Czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wpisują się w ideę smart city. Stanowią element działań na rzecz poprawy środowiska, dodatkowo wpłyną także na poprawę komfortu życia w Mielcu. Dziewięć pojemników ustawionych w dogodnych miejscach na terenie Mielca ułatwi mieszkańcom ekologiczne usuwanie elektroodpadów – wyjaśnia Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Przystąpienie Mielca do projektu sprawia, że nasze miasto dołącza do innych samorządów, które umożliwiają swoim mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów. Takie działanie ma wiele zalet. Dzięki pojemnikom nie będzie już trzeba zawozić zużytego sprzętu do PSZOK-u, a nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców jak i środowiska naturalnego.

Uzupełnieniem projektu będą działania edukacyjne, za które odpowiedzialna będzie Fundacja Odzyskaj Środowisko. Głównym celem akcji będzie podniesienie świadomości społecznej w zakresie segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ramach działań możemy liczyć na szkolenie w szkołach bądź w klubach seniora, prezentacje, konkursy plastyczne lub fotograficzne czy wyjazdy uczniów szkół do najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce.


Przeczytaj także: Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka"


Nowe pojemniki na “elektryczne śmieci” zostały ustawione w następujących miejscach:

 • ul. Grunwaldzka/Biernackiego 5 obok garaży przy MPEC,
 • ul. Sikorskiego 2 obok altanki i placu PSS,
 • ul. Fredry 1 obok altanki,
 • ul. Powstańców Warszawy 2, Pływalnia rekreacyjna „Smoczka”,
 • Tył budynku przy ul. Pisarka 10,
 • Przy altance śmietnikowej ul. P. Skargi 4,
 • Przy altance śmietnikowej, skrzyżowanie Pułaskiego 4 z Kędziora 11,
 • Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Szafera 4
 • Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Warneńczyka 13.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  M. Denesowicz

  A gdzie pojemniki i kiedy , pojemniki na elektro odpady na osiedlu Rzochów..