Reklama

Nowe drogi i chodniki powstaną w gminie Radomyśl Wielki. Gdzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe drogi i chodniki powstaną w gminie Radomyśl Wielki. Gdzie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Radomyśl Wielki odnowione zostanie blisko 5 km dróg i powstanie 2 km chodników.

Gmina Radomyśl Wielki otrzyma na to zadanie niemal 5 milionów złotych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Ogłoszony przez magistrat przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Dębica, które zaproponowało cenę ponad 8,39 mln zł.

Zakres inwestycji

Inwestycja obejmuje przebudowę pięciu dróg gminnych o łącznej długości nawierzchni jezdni 4,86 km metrów wraz z odcinkową budową chodników na odcinku 1676 m i przebudową dwóch odcinków chodników o łącznej długości 374 m. W ramach inwestycji na jezdniach zostanie położony beton asfaltowy. Poprawione zostanie także odwodnienie dróg poprzez udrożnienie istniejących przepustów drogowych bądź odmulenie rowów, bądź budowę kanalizacji burzowej. W uzasadnionych przypadkach poprawione zostanie oznakowanie i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Które drogi?

Inwestycja będzie obejmować przebudowę dróg gminnych

  • Dulcza Wielka - Janowiec - Bielizny na odcinku o długości 1350 m, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej;
  • Dąbie - Zagrody - Ruda polegającą na budowie chodnika w jej pasie drogowym na odcinku 960 m oraz na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni tej drogi na odcinku o długości 2925 m;
  • ul. Sobieskiego, ul. Sucharskiego i ul. Zawadzkiego na Osiedlu Kościuszki w Radomyślu Wielkim, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku łącznym 584 m wraz z budową 716 m nowych chodników i przebudową dwóch odcinków chodników o łącznej długości 374 m.
Wykonawca ma czas na realizację całego zakresu zadania do 7 października 2023 r.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy