Reklama

Nowa techniczna klasa dedykowana powstanie we współpracy z ZST i Kirchhoff [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa techniczna klasa dedykowana powstanie we współpracy z ZST i Kirchhoff [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie ZST zyskają cenne doświadczenia zawodowe, a pracownicy strefy – kolejne udogodnienia. To efekt bliskiej współpracy samorządu Powiatu Mieleckiego z firmą Kirchhoff.

- W ciągu ostatnich trzech lat zrealizowaliśmy szereg przedsięwzięć drogowych, które ułatwiły komunikację w rejonie SSE Mielec – mówił podczas spotkania Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, wyliczając m.in. remont ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego czy też utworzenie ronda w rejonie skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową. Nowa droga, tunel i parking

Kolejne inwestycje są już planowane. – Ostatnia droga, jaka pozostała nam do zrealizowania, to ta u styku ul. Wojska Polskiego z ul. Przemysłową. Miło mi poinformować, że będzie to wspólny projekt Powiatu Mieleckiego i firmy Kirchhoff – podkreślił starosta. I dodał: - Planujemy także wybudowanie tunelu podziemnego, który posłuży połączeniu firmy Kirchhoff w jedną całość, tak, by ruch ciągników odbywał się pod ziemią. Czekamy na nabór wniosków do programu premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział, podkreślając jednocześnie, że wśród planów na rozwój strefy na kolejne lata znajduje się także wybudowanie piętrowego parkingu.

Do tego dążymy: dualny system nauczania

Ważnym aspektem współpracy samorządu z firmą jest także ciągłe doskonalenie systemu nauczania. - Jako pracownicy niemieckiej firmy mamy możliwość obserwowania tzw. dualnego systemu edukacji stosowanego w Niemczech. To jeden z najbardziej cenionych na świecie systemów, który stał się punktem wyjścia do zawiązanej niedawno współpracy firmy Kirchhoff z Zespołem Szkół Technicznych, polegającej na utworzeniu klasy patronackiej – mówił Janusz Soboń, prezes Kirchhoff. 

32 mechaników z ZST zdobędzie ważne zawodowe doświadczenie!

W klasie patronackiej uczą się przyszli mechanicy. Program ich nauczania jest ustalany zarówno przez nauczycieli ZST, jak i przez pracowników firmy Kirchhoff, po to, by jak najpełniej mógł wpisywać się w potrzeby rynku pracy. Uczniowie będą korzystać z szeregu nowoczesnych sprzętów zakupionych w ramach projektu, a także odbędą 300 h płatnych staży, które jeszcze pozwolą im zgłębić specyfikę wybranego zawodu. Kwalifikacje podniosą także nauczyciele przedmiotów zawodowych – dla nich przewidziano 160 godzin stażu. – Projekt realizowany jest w ramach „ Podkarpackiej Akademii Motoryzacji”, przy wsparciu z programu RPO WP na lata 2014-2020. Pozwala zarówno na ważną współpracę otoczenia biznesowego z edukacją, jak również na dostosowanie form i metod kształcenia do rynku pracy. Dzięki praktyce uczniowie, po ukończeniu szkoły, będą właściwie przygotowani do podjęcia zatrudnienia w zawodzie – mówił Mariusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

By ułatwić biznesowo-edukacyjne współdziałanie 

Ważną rolę jak najwcześniejszej inicjacji zawodowej uczniów podkreśliła także Danuta Borowiec reprezentująca Agencję Rozwoju Przemysłu w Mielcu. Agencja wraz z kuratorium oświaty podjęła już działania, które w przyszłości posłużą ułatwionemu nawiązywaniu kontaktów w sferze biznesowo-edukacyjnej – tak jak miało to miejsce w przypadku ZST i firmy Kirchhoff. – Niedawno urodził się pomysł, by na stronie kuratora powstała baza firm pracodawców którzy chętni są zaprosić uczniów i studentów na wizyty studyjne, a dla firm – podobna baza szkół zainteresowanych współpracą – mówiła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE