Reklama

Nowa poradnia onkologiczna w mieleckim szpitalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Nowa poradnia onkologiczna w mieleckim szpitalu - Zdjęcie główne

Na taką wiadomość czekało wiele osób. | foto Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 18 maja ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów do nowej poradni onkologicznej. Konsultacje będą udzielane przez doświadczonego specjalistę radioterapii onkologicznej dr n. med. Jana Gawełko. O taką poradnię od wielu lat upominali się osoby mające problemy onkologiczne.

W poradni będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia, a także pacjenci w ramach profilaktyki onkologicznej.

Dyrekcja Szpitala podkreśla, że w poradni onkologicznej pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu,  wykonają badanie TK, RTG oraz inne. 

O poradnię od dawna upominało się środowisko osób dotkniętych chorobą onkologiczną. Kilka miesięcy temu uruchomienie poradni zapowiedział lek. Jarosław Kolendo dyrektor mieleckiego szpitala i Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu mieleckiego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu rozpoczyna działalność poradnia onkologiczna. Dotychczas  w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - mówi starosta. 

Nowa poradnia ułatwi pacjentom onkologicznym korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w zakresie onkologii w naszym szpitalu. Poradnia onkologiczna w Mielcu to tak na prawdę początek procesu rozwiązań organizacyjnych koordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym. Równocześnie w szpitalu są wprowadzane konsultacje onkologiczne na oddziałach jak również szkolony jest Koordynator Pacjenta Onkologicznego, zgodnie z Narodową Strategią Onkologiczną na lata 2020-2030. 

- Sukcesywnie będą wprowadzane rozwiązania organizacyjne prowadzone przez Koordynatora, które ułatwią wykonanie pierwszych kroków, związanych ze skomplikowaną w większości chorób nowotworowych diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po zakończeniu leczenia, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna  - przekazuje dyrektor szpitala Jarosław Kolendo. 

Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się na parterze w budynku Przychodni Szpitala przy ul. Żeromskiego 17. Już można zapisywać się na wizyty. Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej nie wymagane jest skierowanie - dodaje Dyrektor. 

Rejestracja do Poradni Onkologicznej będzie się odbywać:

  • osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku Przychodni.
  • telefonicznie: 17 780 01 58/ 17 780 01 68, w godzinach pracy Rejestracji:  poniedziałek, wtorek, czwartek 8:00 - 14:00, środa, piątek  8:00 - 17:00
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy