Reklama

Nowa poradnia onkologiczna w Mielcu. Zobacz, jak wygląda w środku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w środę, 18 maja w szpitalu w Mielcu otwarta zostanie Poradnia Onkologiczna. Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się w budynku Przychodni Szpitala przy ul. Żeromskiego 17. Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej niewymagane jest skierowanie. Mamy zdjęcia jak wygląda w środku.

O poradnię od dawna upominało się środowisko osób dotkniętych chorobą onkologiczną. Kilka miesięcy temu uruchomienie poradni zapowiedział lek. Jarosław Kolendo Dyrektor Mieleckiego Szpitala i Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

- Cały czas się rozwijamy. Nowo otwarta Poradnia Onkologiczna z pewnością wpłynie na komfort chorych. Będą oni mogli skorzystać z profesjonalnej opieki specjalisty i wykonać potrzebne badania na terenie naszej placówki — opowiada rzecznik mieleckiego szpitala, Małgorzata Topolska.

W poradni będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia, a także pacjenci w ramach profilaktyki onkologicznej. Dyrekcja Szpitala podkreśla, że w poradni onkologicznej pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu, wykonają badanie TK, RTG oraz inne. Konsultacje będą udzielane przez doświadczonego specjalistę radioterapii onkologicznej dr n. med. Jana Gawełko.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu mieleckiego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu rozpoczyna działalność poradnia onkologiczna. Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - mówił Starosta Powiatu Mieleckiego, Stanisław Lonczak.

Nowa poradnia ułatwi pacjentom onkologicznym korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w zakresie onkologii w mieleckim szpitalu.

- Poradnia onkologiczna w Mielcu to tak na prawdę początek procesu rozwiązań organizacyjnych koordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym. Równocześnie w szpitalu są wprowadzane konsultacje onkologiczne na oddziałach jak również szkolony jest Koordynator Pacjenta Onkologicznego. - podaje Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.

Będą również wprowadzane rozwiązania organizacyjne prowadzone przez Koordynatora, które ułatwią wykonanie pierwszych kroków, związanych z diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po zakończeniu leczenia, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna. 

Rejestracja będzie się odbywać: osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku przychodni, a także telefonicznie pod nr. 17 780 01 58 lub 17 780 01 68. 

- Na tę chwilę pierwszy wolny termin jest na 8 czerwca - dopowiada Małgorzata Topolska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy