- Do dziś pracownicy Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego stacjonujący w Radomyślu Wielki marzyli o nowej siedzibie - przypominał dyrektor Grzegorz Gałuszka. - Możemy teraz powiedzieć, że staje się to faktem. To burmistrz Józef Rybiński wyszedł z inicjatywą przekazania terenu, który był własnością gminy, a dzięki staraniom obecnego starosty Stanisława Lonczaka, po zamianie nieruchomości został przekazany przez samorząd powiatu mieleckiego na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Możemy powiedzieć, że zmieniające się otoczenie ratownictwa medycznego: nowe ambulanse, nowe miejsca stacjonowania to jest ten skok w przyszłość, aby te miejsca były godne ciężkiej pracy służb medycznych. Niebawem wejdą tutaj już koparki, pracownicy budowlani i zaczniemy budować tę podstację.
Dyrektor Gałuszka zaznaczył, że w decyzji określone zostały już warunki zabudowy i wkrótce stacja zostanie zaprojektowana. Będzie bliźniaczo podobna do stacji budowanej w Borowej, ale będzie troszeczkę większa z racji obszaru działki w Radomyślu
- Jest to historyczna chwila, bo jesteśmy w miejscu, gdzie powstanie nowa Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Radomyślu Wielkim - mówił starosta Stanisław Lonczak. - Jest to ważny moment dla mieszkańców Radomyśla Wielkiego, ale też i sąsiednich gmin, bo nowa podstacja zdecydowanie poprawi warunki bytowania, ale też garażowania kilku samochodów, które będą obsługiwały ten rejon. Ta bliskość garaży pozwoli na jeszcze szybsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia i konieczności ratowania życia ludzkiego, co jest bardzo ważne dla naszych mieszkańców i gmin ościennych.
Starosta Lonczak podkreślał, że do powstania podstacji nie potrzeba kredytów czy wsparcia ze strony gminy, chociaż zadeklarował takie wsparcie ze strony samorządów.
Nie ma rzeczy ważniejszej niż zdrowie niż życie - zaznaczył burmistrz Radomyśla Wielkiego, Józef Rybiński. - Cieszę się jako gospodarz z tego faktu, że te wieloletnie starania o budowę podstacji w Radomyślu Wielkim zakończyły się sukcesem. Gdzie jak gdzie, ale w Radomyślu podstacja musi funkcjonować To największa gmina po Mielcu z 14,5 tysiącami mieszkańców, a gdy dodamy ościenne gminy, to około 21 tysięcy ludzi może być obsługiwany przez tę podstację.
Zaznaczył też, że dopełnieniem jego zadowolenia byłoby, gdyby w Radomyślu została uruchomiona w przyszłości świąteczno-nocna opieka zdrowotna.
- To naprawdę byłby krok milowy do poprawy warunków bezpieczeństwa życia i zdrowia - zakończył.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.