Reklama

Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy...

Opublikowano:
Autor:

Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat nocnej komunikacji autobusowej w Mielcu wraca w debacie publicznej cyklicznie co jakiś czas. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał radny Robert Wójcik (PiS), który uważa, że Mielec stać na takie nocne połączenie autobusowe.

Radny Robert Wójcik uważa, że w weekendy warto w Mielcu uruchomić nocną linię autobusową, która rozwoziłaby mieszkańców z centrum miasta na osiedla. Radny proponuje, żeby taki autobus kursował o 2 w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. 

- Mielec nie posiada tzw. linii nocnej. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie takiej linii. Może niekoniecznie powinna kursować codziennie, natomiast powinna być z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Ostatnie autobusy odjeżdżają o 23. Wydaje mi się uzasadnione ze względu na bezpieczeństwo, żeby uruchomić autobus o 2 w nocy - komentuje Robert Wójcik.

Wprowadzenie nocnej linii autobusowej - to przede wszystkim koszty. Zdaniem prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Ewy Garncarz, radni musieliby zabezpieczyć w budżecie odpowiednie pieniądze na obsługę takiej linii. 

- W ramach optymalizacji (badania) ruchu w mieście została wykonana analiza ew. wprowadzenia nocnej linii w mieście. Wnioskiem z tego badania była opinia, że taka linia w naszym mieście nie będzie opłacalna. Oczywiście jeśli będzie taka decyzja za strony rady miasta, to my jako operator taką linię uruchomimy. Trzeba też brać pod uwagę, że trzeba zaplanować w budżecie koszt obsługi takiej linii. Tabor mamy i kierowców też, tylko proszę brać to pod uwagę, że to będą dodatkowe kilometry, za które będzie trzeba zapłacić - komentuje Ewa Garncarz, prezes MKS Mielec. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE