Reklama

Niezwykłe pismo na mieleckiej komendzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva.com

Niezwykłe pismo na mieleckiej komendzie - Zdjęcie główne

Niezwykłe pismo na mieleckiej komendzie | foto canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu nadeszło niezwykłe pismo, które opowiada o działaniach policjantów, mających na celu pomoc pewnemu mężczyźnie. W liście, 67-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego wyraża swoje serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy.

Mężczyznę, którego tożsamość nie podano, poruszyły gesty życzliwości i pomocy, jakie otrzymał od policjantów. W liście opisuje on sytuację, w której znalazł się w trudnościach, oraz sposób, w jaki funkcjonariusze zaangażowali się, aby mu pomóc. Ich postawa i profesjonalizm zasłużyły na uznanie i wdzięczność piszącego.

- To właśnie służba, pomoc i ochrona stanowią fundament pracy policjantów. Hasło "Pomagamy i chronimy" jest wciąż aktualne i inspiruje funkcjonariuszy do codziennego działania. Policjanci są gotowi niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych i interweniowanie w przypadku zagrożenia dla zdrowia, życia i mienia. - przekazuje mielecka policja.

Mieszkaniec powiatu mieleckiego zdecydował się podziękować policjantom za ich zaangażowanie i pomoc. W liście, który przekazał do komendy, wyraził swoją wdzięczność za wsparcie otrzymane od funkcjonariuszy. Takie wyrazy uznania są niezwykle cenne i stanowią dodatkową motywację dla policjantów do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Interwencja, której mężczyzna doświadczył, miała miejsce pod koniec kwietnia. Patrolujący ulice Mielca sierż. Aleksandra Strycharz i sierż. Gabriel Hendzel zauważyli starszego mężczyznę, który oparty był o budynek. Okazało się, że jest on niepełnosprawny i potrzebował pomocy, aby wrócić do domu. Policjanci niezwłocznie zareagowali, udzielając mu wsparcia i przewożąc do miejsca zamieszkania.

Policja apeluje do społeczeństwa, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w potrzebie. Nasza reakcja i pomoc mogą mieć istotny wpływ na czyjeś życie i zdrowie. Wzajemna troska i solidarność są nieodłącznymi elementami tworzenia bezpiecznej i wspierającej społeczności.

- List jest dowodem na to, że codzienna praca policjantów nie tylko polega na egzekwowaniu prawa, ale również na niesieniu pomocy i wsparcia osobom potrzebującym. Warto doceniać takie akty dobroci i życzliwości, które przyczyniają się do budowania więzi zaufania między społecznością a policją. - podkreślają funkcjonariusze.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy