Reklama

Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców

Opublikowano:
Autor:

Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W minionym tygodniu w naszym województwie zatrzymano 19 nielegalnie pracujących monterów. Firma zatrudniająca ich zostanie teraz pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Kontrola legalności zatrudnienia to jedno z ustawowych zadań Straży Granicznej.

W miniony czwartek (26 września) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce skontrolowali firmę realizującą zlecenie dla przedsiębiorcy działającego na terenie strefy ekonomicznej w Zadąbrowie w gminie Orły. Ustalono, że na posesji pracuje wielu cudzoziemców.

W trakcie kontroli stwierdzono 19 obcokrajowców (18 obywateli Ukrainy i 1 obywatel Białorusi) wykonujących prace w zakresie montażu konstrukcji stalowych. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do wykonywania legalnej pracy w Polsce.

Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczania terytorium naszego kraju. Otrzymali także zakazy wjazdu na terytorium Polski oraz terytorium innych państw Schengen. W stosunku do firmy która ich zatrudniała, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. W tego typu przypadkach przepisy prawa przewidują dla nieuczciwych pracodawców kary pieniężne w wysokości od 1 do 30 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE