Reklama

Nielegalni imigranci zatrzymani

Opublikowano:
Autor:

Nielegalni imigranci zatrzymani - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj mężczyźni którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy to obywatel Turcji oraz Bośni i Hercegowiny. Dzięki szybkim działaniom podjętym przez Straż Graniczną ujęto również dwóch Turków – organizatorów nielegalnej wyprawy.

3 kwietnia ok. 19.30 patrol Straży Granicznej z Krościenka zatrzymał w okolicach Bandrowa Narodowego (pow. bieszczadzki) dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 63 lat. Jak ustalono, jeden to obywatel Turcji, a drugi Bośni i Hercegowiny. Mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa. Nie posiadali przy sobie pieniędzy ani dokumentów.

W tym samym czasie, inny patrol SG w rejonie stacji paliw w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał  dwóch obywateli Turcji (34 i 54 l.), którzy jak się okazało, przyjechali samochodem po odbiór imigrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie. W trakcie czynności procesowych Turcy przyznali się do organizowania przerzutu. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowego w Lesku zostali ukarani mandatami, każdy po 800 złotych i wrócili do miejsca swego pobytu na terenie Niemiec.

W stosunku do nielegalnych imigrantów: jeden z nich, obywatel Turcji, w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, pozostaje w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku. Drugi, ob. Bośni i Hercegowiny wrócił z powrotem na Ukrainę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE