Reklama

Niektóre firmy, w tym Bury z Mielca wycofały się z części zwolnień grupowych

Opublikowano: pt, 4 gru 2020 13:23
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Niektóre firmy, w tym Bury z Mielca wycofały się z części zwolnień grupowych - Zdjęcie główne

Bury zgłosił do zwolnień grupowych 500 osób, ale wypowiedzenia wręczył tylko 264. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy pracodawcy zdecydowali się na redukcję planowanych zwolnień grupowych w całości lub części. To pozwoliło na uchronienie 1 362 miejsc pracy tj. 40,8 % ogółu zgłoszeń. Tak uczyniła m.in. firma Bury z Mielca.

Z  najświeższego  komunikatu  Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie wynika, że w okresie od 1 stycznia do 27 listopada 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 3 341 pracowników w ramach zwolnień grupowych. Do dnia 31 października 2020 roku wręczono wypowiedzenia 2 391 pracownikom, co stanowiło 71,6 % wszystkich zgłoszeń.
CZYTAJ TAKŻE: Pan Adam będzie miał dom? Ogromne zainteresowanie i wiele ofert pomocy dla bezdomnego!

Najwięcej osób straciło pracę w miesiącu maju – 575 i sierpniu – 472. Ale już w październiku było to tylko 40 osób.

- Patrząc z perspektywy dziesięciu miesięcy, wśród pracodawców zgłaszających do powiatowych urzędów pracy zwolnienia najczęściej pojawiały się podmioty branży automotive i lotniczej, chociaż samo zjawisko wydaje się normalizować, na co wskazuje zmniejszający się od sierpnia poziom zwolnień grupowych – zaznaczył Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.  

Jednocześnie dodał.

- SARS-CoV-2 nie dotknął w takim zakresie, jak się pierwotnie spodziewano, budownictwa czy turystyki, nie zaszkodził również sprzedaży produktów pierwszej potrzeby i żywnościowych. Sytuacja wciąż jest jednak trudna, a długofalowe skutki SARS-CoV-2 są trudne do przewidzenia.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że niektórzy pracodawcy zdecydowali się na redukcję planowanych zwolnień grupowych  w całości lub części.  W sumie uchroniło to  1 362 miejsc pracy tj. około 40,8 % ogółu zgłoszeń.

Bury zgłosił do zwolnienia 500 osób, później prawie połowę wycofał

W powiecie mieleckim zwolnienia grupowe zgłosiły cztery firmy, przy czym zdecydowana większość bo  93 proc. dotyczyło dwóch dużych, znanych  w regionie tj. Bury Sp.z.o.o. i Lear Corparation. Obie związane są z branżą motoryzacyjną.

Bury zgłosił do zwolnień grupowych 500 osób, Lear Corparation 350.Później  Bury wycofał się z prawie połowy zwolnień, wręczając wypowiedzenia 264 osobom.  Lear  pozostawił tylko 20 osób, pozostałe  330 zwolnił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    bgdb

    napiszcie ile w okresie o 1.1. do 31. 10. 2020 przyjęli pracowników, Bury i Lear to wtedy Wasz artykuł będzie trzymał sie kupy i wszystko będzie jasne dla czytelnika, w nastepnym numerze, ok?