Reklama

Nie żyje Jerzy Łaz, były wieloletni wójt gminy Czermin

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje Jerzy Łaz, były wieloletni wójt gminy Czermin  - Zdjęcie główne

Śp. Jerzy Łaz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 kwietnia zmarł Jerzy Łaz, wójt gminy Czermin w latach 1990-2006. Przez cztery kadencje służył mieszkańcom gminy i był inicjatorem wielu ważnych inwestycji. Wyróżniony m.in. Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową za Zasługi dla Oświaty, Brązowym i Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz Medalem Za Zasługi dla Obrony Cywilnej.

Jak czytamy w Encyklopedii Miasta Mielca, Jerzy Łaz urodził się 24 września 1952 r. w Trzcianie, pow. mielecki. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu. Po maturze w 1972 r. został zatrudniony w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Sprzętu Komunikacyjnego przy WSK w Mielcu na stanowisku ślusarza. Równocześnie studiował na Politechnice Krakowskiej i w 1978 r. uzyskał dyplom inżyniera. W 1988 r. przejął po rodzicach gospodarstwo rolne. 

W 1990 r. został mianowany zastępcą kierownika Wydziału 18 OBR SK. W tym samym roku został wybrany na radnego Rady Gminnej w Czerminie, a następnie Rada wybrała go na wójta Gminy Czermin. W 1993 r. kandydował na posła do Sejmu RP. Rzetelne i pełne poświęcenia zarządzanie gminą sprawiło, że funkcję tę Rada powierzała mu także na kadencje: 1994-1998 i 1998-2002. 

Na kadencję 2002-2006 został wybrany przez społeczność gminy w wyborach powszechnych. W czasie pełnienia przezeń funkcji na terenie gminy Czermin wykonano m.in.: sieć wodociągową, telefonizację, częściową kanalizację, modernizację linii energetycznych, remonty wszystkich szkół i Domów Strażaka, nowoczesną oczyszczalnię ścieków i system wywozu odpadów komunalnych. 

Okazał się też sprawnym i ofiarnym szefem obrony terytorialnej w czasie wielkich powodzi w 1997 i 1998 roku. W 2010 r. wybrano go na sołtysa Trzciany i funkcję tę pełnił do końca roku 2018. Poza pracą samorządową angażował się społecznie m.in. w NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Mielec i OSP Czermin. 

Wyróżniony m.in. Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową Za Zasługi dla Oświaty, Brązowym i Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz Medalem Za Zasługi dla Obrony Cywilnej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy