Reklama

Nie należy tracić czujności przy osobach z pozoru zdrowych. Większość zaraża bezobjawowo

Opublikowano:
Autor:

Nie należy tracić czujności przy osobach z pozoru zdrowych. Większość zaraża bezobjawowo  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Amerykańska agencja rządowa CDC ogłosiła niepokojącą wiadomość dotyczącą zakażeń koronawirusem. Według niej źródłem większość infekcji są osoby bezobjawowo chorujące na COVID-19, które nieświadomie zarażają innych.

CDC  powołuje się na badania zamieszczone w "Proceedings of the National Academy of Sciences" (czasopismo amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk). Według  też szacunków 24 proc. chorych na COVID-19 nigdy nie odczuje symptomów infekcji, kolejne 35 proc. to pacjenci przedobjawowi (zarażają przed wystąpieniem objawów), u  tylko u 41 proc. zakażonych koronawirusem rozwijają się symptomy zakażenia.
CZYTAJ TAKŻE: Podwyżka wynagrodzenia dla burmistrz Przecławia. Część mieszkańców jest oburzona

W praktyce oznacza to, że  59 proc. infekcji może być  przenoszonych w sytuacji braku objawów u osoby, która nas zakaża.  Ludzie rozprzestrzeniają wirusa, nie mając pojęcia, że są zarażeni.

Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zachowywanie czujności przy osobach z pozory zdrowych to znaczy nie witanie się przez podanie rąk, zachowywanie dystansu, częste mycie i dezynfekowanie rąk i oczywiście noszenie maseczek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE